Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami pénzszerzés vagy...

Valami pénzszerzés vagy segély lehetőség 20 évesnek?

Figyelt kérdés
Őszinte leszek...Idióta voltam és 12. év végén sikerül megbukni 1-etlen tantárgyból majd pótvizsgán is...bánom dehát ez van...Idén megint voltam olyan hülye hogy másodszorra is eljátszam ezt...Viszont a különbség az hogy mostmár vettem a lapot hogy idióta vagyok és tanulok hogy mehessek 13.-ba (Ez ilyen teknikusi képzés 2 éves)...Így fél érettségim van gyakorlatilag mivel 1 tantárgy hiányzik...elhelyezkedni lehetetlen...Szüleim már nem akarják kifizetni a tankönyveim se amit meg is értek teljes mértékben!A kérdés eléggé hülyeség hisz kb semmilyen segélyre nemlehetek jogosult...Csak nemigazán tudom már mihez kezdjek...Arra sem méltatnak a legtöbb helyről hogy válaszoljanak...Szüleim azt akarnák hogy ne tanuljak tovább de nekem viszont kell az érettségi (tudom jókor jövök rá énis...) Vagy innen már tényleg semmi kiút elvágtam magamat egész életemre?Pedig elég jól is sikerült a többi érettségi tantárgy...Az is hülyeség hogy kölcsön kéregetni másoktól mert akk meg körbe tartozok mindenkit...Szerintem lassan már megpróbáltam mindent.
2014. jún. 25. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajna ez ilyen, aki a legalsó lécet is leveri, annak elég nehéz versenyképesnek lennie a piacon. MINDENKÉPPEN fejezd be az iskolát, és esetleg még tanulj annál is tovább (OKJ, vagy valami) és akkor esélyt adsz magadnak. Még semmi sincs veszve 20 évesen, viszont eljött az a pont, ahol nagyon össze kell szedned magad. Az akkut pénzgondokra nem tudok mit mondani, diákként mehetsz diákmunkázni, vagy kérdezősködj ismerősi körben, stb. Fiú / lány? Nyelvet beszélsz?
2014. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen Angolt!Nem anyanyelven de majdnem hogy olyan szinten...ez az a tantárgy amiből pont nagyon erős vagyok
2014. jún. 25. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedsz dolgozni pl...érvényes a diákigazolványod mivel megbuktál van iskolalátogatásid..vállalj el diákmunkát. Segély meg ilyesmi nem jár...viszont a szüleid te utánad ment nappali tagozatos tanuló voltán minden hónapban felvették a családi pótlékot, az nem az ő keresetük hanem azért adja az állam hogy a gyerekre költsék. Egy akármit is tettél amíg valaki nem "kész" ember addig a szülőnek segítenie kell..Hova lenne a világ ha valaki a még nem végzett állástalan gyerekét csak úgy kirakná...Nem Te akartál a világra jönni a szülőknek meg senki sem ígérte meg születésed előtt hogy az ő gyerekükkel semmi gond nem lesz és mindig mindent egyből megért és megtesz és egyből sikeres felnőtt lesz...az hogy gyereket vállaltak erről is szól..úgyhogy kedves szülők nem ez a pont az ahol be kell dobni a törölközőt hogy reménytelen a gyerekem és hagyni elkallódni...
2014. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah és az lemaradt h Fiú
2014. jún. 25. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit jelenleg tehetsz, hogy megpróbálsz valami munkát szerválni, nyaranta felfordul a munkaerőpiac, főleg a turizmus, hiszen kell ember fesztiválsátor-építéstől a karaszalag-kötögető hostessig, lángossütögetőig mindenhova, nem tudom, hogy fiú/lány vagy-e, ez némileg az ilyen melók keresésénél fontos szempont lehet. Keress ezerrel hirdetéseket, ha van ismerős, akkor hívd fel, rácsöröghetsz fesztiválszervező cégre is, stb.


Befektetéssel és kockázattal jár, de ugye el lehet menni nyugat-európába kisegítő munkásnak, mosogatónak, és hasonló alja munkákra a megélhetés érdekében. Vannak persze korrektebb állások is, ezek pár hét tréninget igényelnek, és jól meg lehet belőlük élni, van ismerősöm aki pl. idősgondozással foglalkozik minden nyáron angliában. Hallgatóként én is voltam kinn Londonban három hónapot, összespóroltam jópárezer fontot.


Közben pedig az érettségi legyen meg.

2014. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!