Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ÁOK-ról FOK-ra sok év kihagyás...

ÁOK-ról FOK-ra sok év kihagyás után, újra felvételivel sikerülhet?

Figyelt kérdés
Nekem egy elég komplex kérdésem lenne. Még 2008-ban felvettek az DE-ÁOK-ra, de végül két és fél év után otthagytam, a lényeg, hogy elhasználtam 6 állami félévet. Majd úgy gondoltam szeretnék még tanulni, de akkor hoztam egy rossz döntést ( és talán dacból is) és egy eü-i alapszakra jelentkeztem. Ebből két félévet elhasználtam, de most kellett csak rájönnöm, hogy valójában nem ezzel akarok foglalkozni. Így újrafelvételizek ( emelt kémia) és be akarom adni a jelentkezésemet FOK-ra (szintén Debrecenbe). Kérdésem az lenne, hogy ha sikerül a felvételim, kezdhetném e egyből másodévesként a tanulmányaimat, úgy, hogy abban az évben felveszem a kimaradt fogorvosi tágyakat? Fontos lenne a fizetés szempontjából. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha visszafiztem az elhasznált ETK-s féléveimet az államnak, akkor azokat ismét "elhasználhatom" a FOK-on? Értelmes válaszokat várok, olyanok írjanak, akik voltak már ehhez hasonló helyzetben, vagy ismernek ilyen embert.
2014. jún. 26. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg felvennének, ha jó lesz az emelt kémiád

és lesz elég pontod,

2014. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De az sajnos egyáltalán nem biztos, hogy elfogadják

a nem tudom én hány évvel ezelőtti tanegységeid, talán annyi "előnyöd" lenne, hogy az anyag (bizonyos tárgyak) nem lenne teljesen új és könyebb lenne teljesíteni

2014. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legjobb volna megkérdezni ezt az egyetemen (TO-n),

hogy hogy menne

2014. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, az eddigi válaszokat. Igen, már érdeklődtem efelől, és azt mondták, hogy ha kevesebb, mint 6 év telt el az egyetem befejezése és az újrafelvételi között, akkor el kell fogadniuk az egyező tárgyakat. Én azért még benne vagyok a 6 évben, mert 2012-ben hagytam ott hivatalosan az egyetemet. És mivel a két szak az első két évben szinte ugyanazt tanulja ( a FOK-on egy két tárggyal több van), és megvan a 75%-os egyezés a tárgyak között, ami miért ne lenne meg, akkor automatikusan el kell fogadniuk. Csak kérdés, hogy kezdhetném e másodévesként az egyetemet, mert még a másodéves tárgyaim közül is megvan szinte minden, csak a biokémia, élettan szigorlat nincs, még az anatómia szigorlatom is megvan. És pont néztem, hogy elsőben csak az odontológia és a preventív fogászat van, ezeket pedig szerintem fel tudnám venni másodikosként is. Lehet, hogy dékáni engedély kell majd? Mondjuk egyelőre jussak be és csináljam meg az emelt kémiát! :D De most nagyon elszánt vagyok. :)
2014. jún. 26. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!