Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani OKJ-m vagy ELTE TTK...

Mostani OKJ-m vagy ELTE TTK földrajz szak?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Most végeztem el egy OKJ-s képzést (informatikus). Tetszik meg jó dolog ezzel foglalkozni, de félek, ha nem tanulok most fiatalon tovább, akkor később megbánom. A problémám, hogy a matek és a nyelvek sosem mentek jól. Tehát Műszaki főiskola/egyetem kilőve, Turisztika/vendéglátás kilőve.

Viszont a földrajzt mindig szerettem. Ezért gondolkodtam el a TTk-n. Viszont félek, hogyha el is mennék fősulira (TTK) akkor az infó tanulmányaimat (OKJ) kidobnám a kukába, hiszen 3-4 év múlva semmit nem ér az amit tanultam, főleg az infóra vonatkozóan. De attól is tartok, ha nem megyek most fősulira, akkor megbánom később. De fősuli mellett nem tudnám az infós ismereteimet szinten tartani az biztos. igazából az informatika terén szeretnék elhelyezkedni, csak kellene egy diploma.


Remélem tudtok segíteni, ki mit csinálna a helyemben?


A válaszokat köszönöm előre is.



2014. jún. 26. 07:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Letettem felsőfokú OKJ-t, aztán 1 évig munaknélkülin voltam vele... Végül úgy döntöttem, hogy elmegyek egyetemre. Teljesen mást tanulok mint az OKJ-n, de nem bántam meg. Egy diploma többet ér, mint egy OKJ-s papír, hidd el. Az informatika jó dolog, de ahhoz kőkemény angol nyelvtudás kellene, hogy eltudj vele helyezkedni normális állásban. Ha ez nem megy, akkor nem kellene nagyon erőltetni. A födlrajz is biztos jó, mellesleg egyetm után tudsz még tanulni informatikát, de akkro már lesz diplomád legalább. Sok helyen cska azt nézik van-e diploma, nem nagyon érdekli őket, hogy miből.
2014. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen elgondolkodtatott amit írtál, mások tapasztalatát is várom
2014. jún. 26. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!