Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tömeges E-felvi hisztéria...

Tömeges E-felvi hisztéria megelőzés? "Feldolgozásra továbbítás" Magyarázat lent!

Figyelt kérdés

Amikor a jelentkezéshez feltöltött dokumentumok még 3 hét múlva is csak feldolgozásra vannak küldve...ismerős helyzet??


Lehet, hogy nem fogja mindenki (aki felsőoktatásba jelentkezett és már beszkennelt minden dokumentumot) ezt elolvasni, de tavalyról tanulva remélem, hogy sokaknak megspórolok néhány napnyi idegrohamot+ a GYK-nak is 10.000 "elvesztek a dokumentumaim??" "miért nem dolgozzák fel a doksikat?" "úristen, vége az életemnek, zargatni fogom az e-felviseket telefonon!" topikot.


Szóval: Minden évben kitör a hisztéria, amikor is a szegény jelentkezőnek még hetekkel később sincsenek feldolgozva az E-felvi dokumentumai, annak ellenére, hogy a beígért idő 2-3 nap. NEM, ez nem 2-3 nap lesz, hanem általában több hét! (Főleg az érettségi bizonyítvány, mivel ma már eléggé elterjedt a bizik hamisítása, ezért azokat általában aprólékosan megnézik)Ilyenkor nem kell parázni, mert a ponthatárok kihirdetéséig tart a dokumentumok feldolgozása! A felvi csoportjában is emberek dolgoznak, és naponta több 1000 dokumentumot kell feldolgozniuk + lassítja a folyamatot azon vadbarmok által elkövetett hiba, amikor az eredeti dokumentumot küldik el a fénymásolat helyett.


Köszönettel: 20/L



2014. jún. 26. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

köszi, hogy kiírtad:) kb 10 napja tettem fel a nyelvvizsgabizimet, és még mindig 'Továbbítás a feldolgozásra' minden nap nézegetem, hogy mikor lesz már végre 'Feldolgozás alatt'. Sőt van egy másik papírom is, amit ugyanúgy 10 napja tettem fel, az is 'feldolgozás alatt'

júl 10 előtt vajon meg fogom tudni, hogy 'feldolgozva' vagy 'elutasítva' lesz odaírva? Mert akkor tudnám, hova vesznek fel...Én türelmes vagyok, és csak szeretném júl 10 előtt tudni, hogy elfogadták-e a papírjaim. Erre van esély kérdező? (habár most én kérdeztem:)

2014. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, vannak olyan "szerencsések" akiknek hamar feldolgozzák a papírjaikat. Abban az esetben, ha elutasítják valamelyik papírodat, akkor ott részletesen leírják, hogy mivel van a baj. Az esetek nagy részében nem szokták visszautasítani a papírokat.Sok sikert hogy felvegyenek az általad kívánt helyre!
2014. jún. 26. 18:32
 3/12 anonim ***** válasza:

köszönöm szépen kedves válaszod! Elég bonyolult papír ez. Az OH-t is felhívtam, azt mondták töltsem fel és majd meglátják..De remélem elfogadják, nincs benne semmi 'hamis bizonyítvány'-szerű dolog. :) Szeretnék minél hamarabb megnyugodni :)

Nem tudom felvételizel-e. De ha mégis, neked is sok sikert kívánok! :)

2014. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én már főiskolás vagyok, csak tavaly én is keresztül mentem ezeken az idegtépő kérdéseken. :)
2014. jún. 26. 19:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, akkor te vagy az én emberem :D

Mi a helyzet most ezzel a fénymásolat beküldéssel? Mit kell beküldeni, mit nem, miért kell beküldeni?

Előre is köszi a választ :)

(Ja, ha netán véletlenül többször töltöm fel ugyanazt a dokumentumot az nem baj, ugye? Kicsit összekeveredtem és lehet, hogy van amit 2x töltöttem fel)

2014. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt hogy miket kell feltölteni, azt már annyira nem tudom pontosan, de ami biztos: utolsó 2 év évvégi bizi, érettségi bizi.

Ha netán van, akkor: nyelvvizsgák, illetve előrehozott érettségi esetén tanúsítvány, alkalmassági vizsga fénymásolat, és az egyéb többletpontra feljogosító irat fénymásolata.

2014. jún. 26. 21:49
 7/12 anonim válasza:
Kedves kérdező! Másmilyen jellegű lenne a kérdésem, mégpedig hogy arról tudsz-e valamit, hogy miután feltöltöttem minden dokumentumot, akkor ki kell nyomtatni még egyszer és elküldeni postán hitelesítésre (nincs ügyfélkapum) vagy elég hogy feltöltöttem? Köszi előre is.
2014. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A dokumentumok feltöltése bőven elég. Nem kell hitelesíteni.
2014. jún. 27. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor, ha fel lett töltve minden(érettségi, év végi bizonyítványok) akkor már nem kell külön valahol beírogatni ezeket a felvin? Elég csak a scannelt kép?
2014. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
és valaki meg tudná nekem adni a budapesti oktatási hivatal pontos cimét? h, hova küldjem ami még szükséges..
2014. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!