Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket is megijeszt az...

Titeket is megijeszt az egyetemre jelentkezők létszama?

Figyelt kérdés

Főleg a most érettségizettek véleménye érdekel.

Viszonylag jó egyetemeket írtam be (ELTE,PPK,KRE) és megnéztem a jelentkezők szamat..hát karonként több ezer pl. ott ahol ezer hely sincs.

Ennyi embernél jobbnak kéne lenni?


2014. jún. 26. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is hasonló arányok voltak.
2014. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy eddig is ilyen arányok voltak (kivéve az elmúlt 2-3 évet amikor a hallgatói szerződés életbe lépett).

Van olyan hely ahová 10-szeres a túljelentkezés. És ez így lesz munkakereséskor is, csak oda még kevesebb embert fognak felvenni.

2014. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezők kétharmada agyilag zokni. Szóval nem kell ezen izgulni.
2014. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen a jelentkezők száma engem is megijeszt kicsit, viszont ilyenkor megpróbálok arra gondolni, hogy az osztályba is kiestek már páran az adott szakról, mivel még a tavalyi ponthatárt sem közelítették meg. Ez nem csak az én osztályomban igaz, hanem országos szinten is. Pl. tőlünk kb. 8-an jelentkeztek orvosira ebből 3-nak biztos, nem jött össze, 3-nak esélyes és 2-nek biztos sikerült. Szerintem sokan bejelölnek egyes szakokat,akkor is, ha biztosra tudják,h nem fog sikerülni, de azért hátha szerencséjük lesz. Tegyük fel valaki bejelölte a gyógyszerészetit, akkor miért ne írhatná be az orvosit is, hiszen ugyanaz a követelmény, a sorrenden meg úgyis lehet még változtatni, mikor megtudja, hány pontja lesz. Szóval a jelentkezők számára szerintem nem igazán alapozhatunk.
2014. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!