Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha finnugrisztika szakra...

Ha finnugrisztika szakra szeretnék menni, a későbbiekben majd hol tudok vele elhelyezkedni, mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a diploma inkább csak amolyan érdekelt, ezért megcsináltam kategória. A megélhetésedet ne erre alapozd.
2014. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ezen a szakon a finn mellett tanulhatsz észtet és akár ritkább nyelveket: vogult, lívet, mordvint is. Bár gyakorlati haszna szerintem csak a finnek és az észtnek van.

Ilyen diplomával elmehetsz tolmácsnak, fordítónak és az IT cégeknél is jól jön ha valaki beszél kevésbé gyakori nyelveken. Aztán lehetsz tanár is.

Természetesen alapvető hogy angolul folyékonyan tudnod kell mellette mert ez alapvető minden ilyen munkahelynél.

2014. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt nem tudja valaki esetleg, hogy mik a felvételi követelmények erre a szakra?

Az utolsó válaszolónak: kicsit felbátorítottál, mert eddig egy helyről sem hallottam azt, hogy bármi haszna lenne..szóval köszi :)

2014. jún. 30. 10:26
 4/17 anonim ***** válasza:

# 2 vagyok

A felvételi követelményekről tájékozódhatsz a felvi.hu-n vagy az egyetem/szak honlapján.

Melyik egyetemre szeretnél menni?

2014. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az ELTE-re es a felvi.hu-n nem találtam meg..csak a mesterképzéshez szükséges dolgokat...
2014. júl. 21. 14:51
 6/17 anonim ***** válasza:
A szak honlapja? Azon ott kellene lennie.
2014. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
lehet,hogy csak én vagyok figyelmetlen, de nem találom sehol.. :/ nem tudna valaki olyan írni, aki ezen a szakon tanul/tanult?
2014. júl. 22. 15:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Én ott (is) tanulok, csak nem az ELTE-n, hanem Debrecenben. (2-es meg még nem tudom, hanyadik vagyok)

De ezt találtam:

[link]

itt van e-mail cím, ahol szerintem lehet érdeklődni.

[link]


Itt van a BA-ról de csak ennyi.

Mikorra kell ez neked? Mert ha járok a tanszék felé, megkérdezem, nem hiszem hogy annyira mások lennének a felvételi tárgyak, mint Debrecenben.

2014. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) hát még csak 2 év múéva,szóval nem olyan sürgős :D neked mit néztek főként a felvételikor?
2014. júl. 23. 11:26
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor addig megkérdezem neked.

Én kicsit speciális eset vagyok, mert egyből mesterképzéssel kezdtem, előtte csak a spec. modult kell megcsinálnom. Mindez úgy lehetséges, hogy én félig finn vagyok és egyrészt ismernek, másrészt igazoltam a nyelvtudásomat és ezért nem kellettek felvételi tárgyak.


Egyébként én azt tippelem, hogy a magyar emelt jól jönne, de nem akarok rosszat mondani. Tanultál már finnül eddig?

2014. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!