Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A rendőrségi szakközépiskola...

A rendőrségi szakközépiskola milyen?

Figyelt kérdés
nyomozó szeretnék lenni az igaz, hogy nem kell hozzá felsőfokú iskola? és mi a különbség akinek csak szakközépiskolája van és felsőfokú nyomozó között? A rendőr szakközépiskolában is van rendesen dolgozat meg felelés? a tesiórák azt úgy tudom első 2 hétben kemény utána meg tanulás ez így van? meg mi a nehezebb a fizikai vagy a tanulás?

2014. jún. 30. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzunk pár dolgot.

először is most a 4 éves rendészeti iskoláról beszélünk, vagy a 2 éves szakképzésről?

Ha a 4 évesről akkor az csak sima iskola, nem ad semmit.

Ha 2 évesről ott te járőr leszel.


Ahhoz hogy nyomozó lehess, az NKE-RTK-n kell végezned az adott szakon.

380-400 pont kell hozzá.


Ennek az oka hogy csak tisztek lehetnek nyomozók, tiszt pedig csak az egyetemi képzéssel lehetsz.


Egyébként a tanulás a nehezebb.

2014. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a 2 évesről beszélek, nekem van egy kutyás rendőr ismerősöm aki mondta, hogy nem kell felsőfokú iskola, csak meg kell csinálni a szakközépiskola után ha jól tudom 1 éves modult nyomozóra.
2014. júl. 1. 08:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor csináld úgy ha neked van 1 rendőrismerősöd. :D

Szimplán jókedvükből mennek azok az NKE-re akik nyomozónak készülnek és 3 évig csak úgy vannak ott.

Régebben volt rá lehetőség hogy tiszthelyettesek is nyomozók legyenek, ma már azonban mivel sokan végeznek az NKE-RTK-n ez a lehetőség megcsappant.

Szóval javaslom neked az NKE-RTK-t ha nyomozó akarsz lenni.

Ha pedig továbbra is az ismerősödnek hiszel akkor elmész járőrnek és reménykedj hogy igaza volt.De ha nem utána már nem lesz lehetőséged váltani.

2014. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!