Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vegyészmérnökök körében...

A vegyészmérnökök körében gyakori a rákos megbetegedés?

Figyelt kérdés
Olvastam itt gyakorikérdéseken, hogy mivel sok káros vegyi anyagokkal, rákkeltő anyagokkal dolgoznak a vegyészek, így náluk gyakoribb a rákos megbetegedés. A vegyészmérnököket mennyire fenyegeti ez a veszély?

2014. jún. 30. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos a nővérem vegyészmérnökként diplomázott, és egyelőre semmi jele ráknak :D

Nyilván vannak rákkeltő szerek, de például nem csap le a munkanap elején két cent széntetrakloridot, akkor nagy valószínűséggel nem lesz semmi baja.

Ma már olyan szintű védekezési megoldások vannak, amik mellett ennek a kockázata nagyon alacsony. Nyilván mindenkinek először Marie Curie jut eszébe, akinek a jegyzetei és a sírja még mindig életveszélyesen radioaktívak, de manapság nem így működik a dolog.

2014. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Munkatársai körében vagy ismerősei körében? Akik esetleg már hosszú évek óta dolgoznak benne. Ott se jellemző?
2014. jún. 30. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha azt hiszed, minden vegyész és vegyészmérnök színes folyadékokat öntözget szép nagy lombikokban, akkor el vagy tévedve.

Pl. egy polimerekkel (gyk. műanyagokkal, textilekkel) foglalkozó vegyészmérnök mitől lenne rákos?

A nővérem analitikus, spektroszkópiával foglalkozik, anyagokat vizsgál, legtöbbször minimális mintákat. A gyógyszervegyészek sem szokták a saját maguk által előállított dolgokat fogyasztani, de még csak beszipuzni sem.


Mindenről, ami rákkeltő, már rég ismert, hogy az, ezért megtették mindenhol a megfelelő óvintézkedéseket, sőt, annál jóval többet.

Mindemellett nagyon kevés azoknak a száma, akik ténylegesen rákkeltő anyaggal foglalkoznának. Azoké meg még kevesebb, akik ezt nagy mennyiségben művelik.


Én is dolgoztam analitikai reakciók miatt pl. széntetrakloriddal, de nem volt semmi. Hidd el, jobban paráztam akkor, mikor a tömény perklórsavat a kezemre borítottam, mint akkor, amikor ráment egy kevés CCl4.

2014. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
pont a vegyész az egyetlen aki ért is hozzá, hogy hogyan kell kezelni a veszélyes anyagokat. te kb ugyanannyival találkozol, csak fingod sincs róla, hogy mi az. (vegyész vagyok).
2014. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért nem kell sértegetni, csupán egy kérdést tettem fel. Nem írtam egyetlen szóval sem, hogy a vegyészek kevésbé értenének a dolgukhoz mint a vegyészmérnökök, csupán annyit, hogy velük kapcsolatosan olvastam a kérdést.

Kulturáltan, finoman is kifejthetnéd a véleményedet.

2014. júl. 2. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem veszélyes. Èn is vegyész vagyok. Már a tanáraim is riogattak annak idején, hogy gyárba ne menjen az ember, mert annyi.... én 3 évet dolgoztam laborban és vártam , hogy végre valami irodai munkám legyen.Itt is kémiával foglalkozom ne érts félre. Ès igen van olyan kollégám, aki 35 évesen rákos lett és van , aki 38 évesen. Itt az emberek naponta dolgoznak rákkeltő hatóanyagokkal, és igazából a vezetők figyelmen kívül hagynak alap szabályokat. Pl. Nem lehetne olyan nőket citosztatikus anyagokkal dolgozni, aki nem szült stb. Vagy normális védőeszközök... bár ezen a téren már javult a helyzet. De nem muszály laborban dolgozni vegyészként sem.
2014. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!