Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem-marketing szak...

Kereskedelem-marketing szak mellett mennyire lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy az órákat hogyan rakják be napi pl.3-4 óra munkát el lehet vállalni? Természetesen nappali mellett. És ennyi munkából ha szombatonként is dolgozok meg lehet rendesen élni egy albérletben Pesten? És ezen a szakon mennyit kell tanulni? És utána ha meg lesz a diplomám el lehet normális fizetéssel helyezkedni normális munkaidővel? Előre köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 30. 17:11
 1/2 Kacsa Tibor ***** válasza:

Én Szegeden tanulok, ezen a szakon. Még most leszek csak másodéves, de az első két félévről tudok mesélni. Az első félévben én hétköznap 2 napot tudtam dolgozni és hétvégén ráértem. Ha jól emlékszem, akkor nem igen tudtam volna a többi napon dolgozni, még kisebb óraszámban sem. Ez részben az én hibám volt, nem tudtam, hogy mire kell kötelezően bejárni, így talán kissé hülyén raktam össze az órarendem. Jah igen, azt nem tudom mennyire vágod, de az órarended te állítod össze. Megadnak minden kurzushoz néhány időpontot a hét egyes napjain, és azok közül kell kiválasztanod, hogy melyikre jársz be. Annyi, hogy vannak olyan órák, ahova muszáj bejárni, mert felíratják a neveket. Aki 3nál többször hiányzott, annak újra fel kell vennie a kurzust a következő félévben.

A második félévben már nem volt olyan óra, ahova kötelező lett volna bejárni, úgyhogy lényegében egész héten ráértem. Viszont olyan kurzusom volt, amelyiken minden órán dolgozatot írtunk, arra azért nem ártott bejárni. Bár ha egyet-kettőt kihagysz, az nem sokat vet a latba.


Nagyjából ennyi.... Annyit tanácsolnék, hogy az első és az utolsó órákra azért ülj be, mert a tanárok akkor szokták elmondani a fontosabb információkat. Az anyagot általában a könyvből, a diasorból (már ha a tanár feltölti netre), illetve a többiektől elkért jegyzetekből is megtanulhatod. Nekem ez így bevált. Első félévben 4,17, míg második félévben 3,7 volt az átlagom (ehhez 4 nap elég volt minden vizsgára, azaz egy-egy kurzusra, de volt amelyikre kb. 2,5 órát tanultam. Eltérő nehézségűek, ajánlom a felsőbb évesek vizsgatapasztalatait.)

2014. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy minden hétköznap dolgozol 4 órát, plusz szombaton 12 órázol. Az egy héten 32 óra. Ezzel keresnél mondjuk körülbelül 60 ezer forintot. Ebből a pénzből nem fogsz tudni megélni albérletben, még szobabérlésre sem lenne igazán elég.


Általában egy szoba rezsivel együtt 30-40 ezer forint, és akkor még nem ettél, nem vettél kozmetikumokat. Szóval az anyagi oldalát nézve, ebből nem lehet normálisan megélni. Bár nem tudom mit jelent nálad a rendesen, de ennyi pénzből maximum vajas kenyeret ehetnél egész hónapban, esetleg ünnepnapokon egy kis felvágottat.


24N

2014. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!