Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakornokból pedagógus I. -be...

Gyakornokból pedagógus I. -be lépés. Most kinek kell portfólió és kinek nem?

Figyelt kérdés
Eddig úgy volt, hogy aki 2013 szept. 1. előtt már állományban volt, de nem több mint 2 éve, az idén szept.1től automatikusan átlép ped.I. kategóriába(mint én). Erre ma délután kapok egy e-mailt az oktatási hivataltól, hogy:"Köszönjük, hogy jelentkezett a 2015. évi minősítésre.(...)E-portfóliója feltöltésére 2014. november 30-ig lesz lehetősége. A feltöltőfelülethez való hozzáférésről a későbbiekben tájékoztatjuk.". Most akkor ezt mire véljem? Tanácstalan vagyok, help!

2014. júl. 1. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre ennyi: 326/2013 Kormányrendelet"36. § (1)31 A gyakornokra, a gyakornoki időre és a minősítő vizsgára vonatkozó rendelkezéseket az e rendelet hatálybalépését követően létesített foglalkoztatási jogviszonyok esetében kell alkalmazni. Az e rendelet hatálybalépése előtt létesített közalkalmazotti jogviszonyok esetében a Kjt.-nek és a közalkalmazottakról szóló 1992. évi XXXIII. törvény végrehajtásáról a közoktatási intézményekben című 138/1992. (X. 8.) Korm. rendeletnek (a továbbiakban: Kjt. vhr.) a gyakornokra és a gyakornoki időre vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni, azzal, hogy amennyiben a közalkalmazott a Kjt. és a Kjt. vhr. gyakornokra és gyakornoki időre vonatkozó rendelkezései alapján „megfelelt” minősítést kap, a Pedagógus I. fokozatba kell besorolni. A gyakornok kérelmére e rendeletnek a gyakornokra, a gyakornoki időre és a minősítő vizsgára vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni akkor is, ha jogviszonya e rendelet hatálybalépése előtt keletkezett. Az Mt. hatálya alá tartozó pedagógust két év szakmai gyakorlat megszerzése után a Pedagógus I. fokozatba kell besorolni."
2014. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2. lépésként megnéztem az említett 138-as kormányrendeletet, annak 4/A. § (6) pontjában azt írja, hogy a gyakornok minősítéséről az intézményvezető dönt. Tehát ha az intézményvezetőd szerint megfelelsz, akkor nem kell portfólióznod és vizsgáznod. A te tudtod nélkül nem jelentkeztethettek minősítő vizsgára, az ilyen jelentkezést nyilván be kell adni papíron is, aláírva, kérdezz rá az igazgatónál, továbbküldtek-e a te nevedben jelentkezést. Valami adminisztrációs hiba történhetett.
2014. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyakornok kérésére? Ez nem tiszta nekem :S Szóval ha nem kérem akkor maradok gyakornok?
2014. júl. 1. 21:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Megfogom kérdezni holnap!
2014. júl. 1. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyakornok kérheti, hogy ő mindenáron vizsgázni akar, de ilyen bolond senki se lesz, mivel a rendelet azt mondja, hogy vizsga nélkül is Ped. 1-be kerül az, aki 2013. szept. 1. előtt lépett munkaviszonyba, gyakornok esetén az igazgató véleménye alapján.
2014. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kispárnaa válasza:
Én szeptember 2012. szeptemberétől kezdtem el tanítani határozott idejű szerződést kaptam, amit ugyanabban az intézményben 2013-ban, majd most 2014-ben meghosszabbítottak. Minden évben szeptembertől augusztusig volt szerződésem, szünet nélkül, a mostani sem határozatlan. Nekem kell porfóliós minősítővizsgát tennem, vagy érvényes rám is a fent említett rendelkezés, hogy még a régi törvény szerint kell vizsgáznom?
2014. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy határozott vagy határozatlan. Ha a rendelet 2013-as, te pedig 2012-ben léptél munkába, akkor téged az igazgató pozitív minősítése alapján ped 1-be kell, hogy soroljanak.
2014. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!