Szegedi kollégiumok?

Figyelt kérdés
Akinek van már tapasztalata, milyennek találjátok az ottani koleszokat? Úgy általában, mindent beleértve.

2014. júl. 4. 10:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Bölcsészkarra készülök, ezt elfelejtettem.
2014. júl. 4. 10:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég lestrapáltak és a legtöbbe nehéz bekerülni, mert kevés a férőhely. Nem véletlenül lakik a diákok nagy része albérletben. A bölcsészkaros lehetőségeket nem ismerem, lehet jobbak, bár az ottani ismerőseim zöme is albis volt.

Legnagyobb koli a Károlyi, hát... előnye, hogy olcsó. Én párszor voltam bent, utólag nem bántam, hogy elutasították a jelentkezésem. :D De a hangulat jó szokott lenni, viszont nagyon lepukkant a hely.

Az Öthalmi is jó, majdnem olyan, mint egy albiban lakni, nincs tipikus kolesz jellege, viszont kint van a világ végén, és a közlekedés egy rémálom, főleg este (éjjel meg van lábbusz meg taxi :D). De szintén nem egy elit és modern életérzést ad.

De emlékeim szerint mindegyik kolinak volt honlapja. Viszont a jobbaknál az elsősöknek kb esélytelen volt. Igaz, azóta jócskán megszorították a keretszámokat, úgyhogy lehet már nincs akkora verseny, én már több éve nézegettem.

De érdemes elgondolkodni az albérleten is, ha összefogsz néhány emberrel, 20-25 ezer forintból ki lehet jönni, és nagyobb önállóságot ad a dolog, és ha tudsz főzni pl, akkor a kaján megspórolhatod a különbséget akár - a koliban hiába van konyha, azért rendszeres főzigélésre nem használja a többség, de ha minden nap kajálsz valahol, az sok pénz. :D

A többi kolit még külsősként se ismerem eléggé, de biztos találsz infókat onnan is, meg esetleg belsősként is ír valaki. :) Egyébként nem sok olyat hallottam, hogy valaki nagyon utálná, úgyhogy biztos nem rossz a kolis élet se, kivéve, ha antiszociálisabb csendkedvelő vagy, és finnyás a környezetedre. Akkor nem annyira neked való.

2014. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszba csupa ellentmondás van (meg persze olyan dolgok, amit tipikusan az albérletesek gondolnak a kollégiumokról).

Mivel bölcsész leszel, így a karközi kollégiumokban van lehetőséged jelentkezni (vagyis több karról vegyesen vannak ott emberek).

Eötvös koli - nehéz bekerülni, átlag alapján tudsz bent maradni (talán 4,00 kk.index kell hozzá minden félévben - ami azért egy nehéz szakon nem gyerekjáték). Sok ott az okos ember :D Nehéz bekerülni.

Öthalmi - diáklakások. A neten csak a felújított részt népszerűsítik, de oda elsősként nem nagyon lehet bekerülni. A nem felújított rész nem annyira csilli villi. Illetve maga a kollégium környezete sem (fémhulladék itt-ott), meg persze kint van a város szélén, busz fél óránként megy ki, ezért érdemes tömbösíteni az órákat (nem valószínű, hogy mindig vissza tudsz majd menni órák között). Nem annyira nehéz bekerülni.

Herman - Újszegeden van, bioszosoknak előny, mert ott van a bioszos épület is. Elég nyugis (sokak szerint unalmas?). Nem tudom mennyire nehéz bekerülni.

Móra - Szintén újszeged, közel van a Hermanhoz. Nehéz bekerülni, kell motivációs levél stb (én spec. ide jelentkeztem első körben és elutasítottak, közben meg olyat felvettek akinek vagy 60 ponttal kevesebbje volt, nem túl korrekt, örülök, hogy nem oda kerültem).

Károlyi - (én is Károlyis vagyok) A neten minden fél hülyeség terjeng, hogy nem lehet ott tanulni (van tanulószoba, max a légyzümmögést lehet hallani onnan - de én a szobámba szoktam tanulni), aludni, sok a paraszt, stb. Tény, hogy elég bulis koli, pörög az élet, de itt is bárki megtalálja a magának való társaságot (szóval nem kell partyarcnak lenned, hogy beilleszkedj). Marha könnyű bekerülni (ha valaki ide nem kerül be, akkor simán megengedheti magának az albérletet (szerintem!)).


Szocális helyzet alapján lehet bekerülni (szoc. helyzeted alapján kapsz pontszámot és az alapján veszik fel az embereket). Egyik koli se csilli-villi (én sznobnak tartom az olyat aki ezt a környezetet nem tudja megszokni a "lepukkantság" miatt - mert azért annyira nincs lepukkanva).

"azért rendszeres főzigélésre nem használja a többség" - Látszik, hogy nem sűrűn laktál kollégiumba.

Koli árak minden karközi kolinál 9-10 ezer forint körül van.

2014. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat! Hát a szociális helyzetem. Nincs testvérem, Pest egyik agglomerációjában élek, mondhatni közelítjük a felsőközéposztályt, de azért nem feltétlen tartozunk oda. Inkább egy ilyen átlag középosztálybeli família vagyunk. Ha jól számoltam, 350-355 pontom lett. Különös sporteredményt nem tudok felmutatni, nyelvvizsgát is csak az emelt érettségihez kaptam meg, szóval nem külön. Mivel ugye nincs tesóm, eléggé megszoktam az egyedüllétet, meg amúgy sem vagyok egy party közepe. Inkább az aranyközéputat választom mindig a bulikban is. Igénylem a társaságot és a társas életet, szeretem is, de talán kicsit többet szeretek elvonulni, és csak magamban lenni. Szóval összességében nem hiszem, hogy egy nagyon pörgős, nagyon bulizós koleszban tényleg jól érezném magam. Persze ezzel most nem azt mondom, hogy antiszoc remete akarnék lenni, de inkább az az alkat vagyok, aki nem állandóan csak a bulinak és a mókuskeréknek él. Anyámék együtt sem biztos, hogy fenn tudnának tartani egy albérletet, hacsak nem többen laknánk együtt, ami viszont azért valószínűtleg, mert mivel itt lakom Pest mellett, egyáltalán nem ismerek szegedi embereket/diákokat. A gimis osztályból is csak én megyek Szegedre, szóval ez is kilőve. Szóval ennyi volna a hátterem, mindent egybevetve inkább albérletbe szeretnék költözni, vagy legalábbis ha az mégse fog menni, egy nyugisabb helyre az itthoni környezet után. Fiú vagyok egyébként, 20 éves.
2014. júl. 4. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha nincs testvéred, és a szüleidnek normális munkája van, átlagos fizetéssel akkor sok pontra ne számits, tapasztalat.. igy egy Móra kolit ne is pályázz meg szerintem. A Károlyiba persze még igy is van esélyed.

Az albéretet meg simán találsz úgy is,hogy nem ismersz másokat, én se ismertem a leendő lakótársaimat, sőt az idei évben másik albiba megyek egy barátnőmmel, de a másik 2 személyt szintén nem ismerem. A koliban is ismeretlenekkel kerülnél össze, sőt ott a szobád is 2-3 ismeretlennel kell megosztanod, egy lakásban meg lehet akar sajat szobad, ahol tudsz egy kicsit egyedül is lenni. legyél kicsit nyitottabb.

2014. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!