Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor tudom meg hogy kapok-e...

Mikor tudom meg hogy kapok-e tanulmányi ösztöndíjat az egyetemtől?

Figyelt kérdés

És milyen formában értesítenek? Neptunon kapok külön üzenetet, vagy csak küldik a pénzt a számlámra

Tudom nem közoktatás de jobb helyet nem találtam a kérdésnek :D

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Minden iskola máshogy szokta.

Az őszi félévben szeptembertől 2-3 hónap míg kihirdetik általában, ugyanez igaz a tavaszi félévre is. Tehát pl. október vagy november, ill. március vagy április.

2014. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek szerint nem kapkodják el a dolgot :D
2014. júl. 4. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Első válaszadó elnézett valamit,a szociális ösztöndíjat adják így,hogy szeptemberben pályázott és okt. vége mire utalják ha jogosult rá valaki. Tanulmányi ösztöndíjaz automatikusan adják, de csak a 2. szemesztertől, és akkor ha olyan átlaga volt az előző szemeszterednek hogy kaphatod, természetesen nem egyformán egy határ alatt nem kapsz egy bizonyos eredmény alatt meg sávokra vannak osztva a..és egyre nagyobb összegeket.
2014. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem néztem el semmit. Szinte minden iskolában március közepén hirdetik ki a tanulmányi ösztöndíjat tavasszal és akkor egyben utalják a két havit. Rá is kerestem és ELTE-n, SZTE-n, SOTE-n is így van. Az őszit október elején szokták kihiretni, erre is rákerestem.

Egyébként SOTE-s vagyok. Itt így van.

2014. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne eltévedve az első?

Automatikusan utalják, nem kapsz róla üzenetet, de tényleg késéssel.

Nálunk október eleje-közepe felé szokták utalni, szeptemberben meg ég az előző félév utolsó haviját kapjuk.

2014. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!