Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hét féléves alapképzésen...

Hét féléves alapképzésen mikor kell államvizsgázni?

Figyelt kérdés
Hét féléves alapképzésre jelentkeztem, és abból a hetedik félév intenzív gyakorlat lesz. Na már most azt nem tudom, hogy melyik félében kell államvizsgázni. Ez azért fontos nekem, mert nincs nyelvvizsgám és azt hallottam, hogy akinek nincs az nem államvizsgázhat. Ez igaz?

2014. júl. 6. 09:35
 1/6 Hardy Weinberg ***** válasza:
Államvizsga az utolsó félév végén van, esetedben ez a hetedik félévben, ha minden igaz november végén, decemberben lesz. Államvizsgázni lehet nyelvvizsga nélkül is, csak a diplomádat nem fogod megkapni addig, ameddig be nem mutatod a nyelvvizsga papírt.
2014. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Tegnap azt hallottam egyik ismerősömtől, hogy neki azt mondta egyik haverja, hogy ő nem tudott államvizsgázni, mert nincs nyelvvizsgája. Nagyot néztem mert nem így tudtam, hanem úgy ahogy te az előbb leírtad.
2014. júl. 6. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor jelentkezz emelt érettségire nyelvből

és próbáld meg úgy megszerezni a nyelvvizsgát,

még végzés előtt

2014. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most fogod kezdeni a képzést?

Érettségiztél nyelvből?

Ha igen, akkor abból a nyelvből érdemes lenne leraknod egy középfokút, mert később az ember el tudja felejteni

azt, amit középiskolában tanult

2014. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja hát minél hamarabb akarok nyelv vizsgázni, mert aztán csak szívás lesz.
2014. júl. 6. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Minél előbb csináld meg. Leállamvizsgázhatsz, viszont a diplomádat nem kapod meg, csak egy igazolást, amíg nincs nyelvvizsgád. Nagyon sokan járnak így és minél tovább tolod, annál rosszabb lesz, ezt tapasztaltam a saját évfolyamtársaimon. Én idén diplomáztam, mindenki most tavasszal próbálkozott a nyelvvizsgával, előtte csak halogatták. Volt akinek szerencséje volt, volt akinek nem. Most, vagy első év nyarára iktass be egy intenzív tanfolyamot és told le minél előbb.
2014. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!