Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a nyáron?

Hogyan készüljek a nyáron?

Figyelt kérdés

Üdv!


A következő tanév végén fogok érettségizni, ezért már a nyáron szeretnék készülni a megmérettetésekre. Az érettségi mellett két nyelvvizsgát szeretnék még megcsinálni (spanyol közép és szakmai angol közép/felső).


A spanyolra kéne nagyon rágyúrnom, illetve a kötelező olvasmányokat is ki kéne olvasnom(16 könyv).


Nem tudom, hogy a többi érettségis tantárgy igényel-e valamilyen plusz felkészülést?


Eddig úgy csináltam, hogy csak a kötelező olvasmányokkal foglalkoztam, kedden kezdtem és most tartok a negyedik könyvnél.


Ti hogyan osztanátok be az időtöket? Előre is köszi a normális válaszokat!!


2014. júl. 6. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
a nyár arra való, hogy pihenj. max nyelvet tanulj, mert arra nem lesz idő évközben.
2014. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek, az érettségiig úgyis mindent újra kell tanulnod, amit esetleg nyáron megtanulsz. Pihenj, amennyit tudsz. Meg a nyelvekre feküdj rá. Mondjuk nézzél filmeket angolul. Én is angoloztam tavaly nyáron. A kötelezőkből meg biztos minden kell majd neked érettségihez...?
2014. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj.. nem tudom, a ti sulitokban hogy megy, de nálunk alig kérdezték ki a kötelezőket. Olvastunk a párommal állandóan, segített ő is, megfeleztük, mert nekem 22 volt. Írtuk a naplót is. Egyáltalán nem kellett, időpocsékolás volt. Ráfeküdhettem volna jobban az emelt angolomra... Én ezt tanácsolom Neked.
2014. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Abszolút nem ilyen reakciókat vártam. Szerintem a kötelezők az alapműveltség részét képezik és igazán nem nagy elvárás, hogy elolvassuk azokat. A szünet kb 10 hetes és egy hét alatt el tudtam olvasni hatot, szóval időpocsékolásnak sem nevezném..

2014. júl. 8. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!