Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig tanultátok a művészettö...

Meddig tanultátok a művészettörténetet általánosban / gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Az én tanárom az ötödik osztálytól kezdve minden évben megismételte a tananyagot az őskortól a reneszánszig vagy a barokkig. Igaz, hogy uncsi volt, de ennek köszönthetően jól betápláltunk a memóriánkba. És csak a rajz fakultáción (ezt választottam érettségi tárgynak) haladtam tovább a modern művészetig. Az ázsiai művészetet nem vettük, pedig szerepelt a tankönyvünkben. Egyszer sem említette meg, és nagyon keveset tudtunk erről.

Akkor tudtam meg, hogy ez nem szerepelt az érettségi tételek között, ezért hagyhatták ki.

Szerencsére a szakképzőben tanítottak erről, így megtudtam, mekkora különbség van az európai és az ázsiai művészet között.



2014. júl. 7. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosban 5. és 7. osztály között kéthetente rajzóra keretében volt művészettörténet, ének órán meg zenetörténet, hetedikben vizsgáznunk kellett belőlük magyar és történelem mellett.

Gimiben lazább volt sokkal, említés szerűen foglalkoztunk vele.

2014. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én általánosban 1. osztálytól tanultam, mert rajz-festészet-mintázás tagozatos volt. Gimiben is volt minden évben, és szobrász szakkörre is jártam, ahol szintén volt egy kicsi művtöri.
2014. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!