Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépi forgácsoló szakma?...

Gépi forgácsoló szakma? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most érettségiztem és nagyon nem tudom hogyan tovább.

Érdekel a műszaki pálya (közlekedés-gépészet szakmacsoportos voltam) és kíváncsi lennék a véleményekre, hogy milyen is ez a gépi forgácsolás, mennyire lehet benne könnyen elhelyezkedni, kielégítő-e a fizetés, illetve nők számára milyen lehet ez az egész? Vajon végig tudnám csinálni az OKJ-t? Kell hozzá erős fizikum? Nőket is foglalkoztatnak vagy csak férfiakat? stb.


19/L



2014. júl. 7. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor bizonyítvány átadás volt (gépgyártástechnológiai technikus), akkor jöttek állásajánlattal. Az egyik legjobb, az lényegében az volt, hogy egyedi gyártásban kell legtöbbször szikraforgácsolón készíteni a termékeket. Kezdő fizu 120nettó, szóval nem rossz, de a munkát tekintve nem is sok. Általában e kettő szakmában a mai fiatalság a fickó elmondása szerint úgy helyezkedik el, hogy 1-2-3-4 évet itthon szakmai tapasztalat szerzésként töltenek, majd ki külföldre tripla kezdőfizuért.
2014. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2014. júl. 7. 19:23
 3/4 A kérdező kommentje:
amúgy még pont ezen a gépgyártástechnológiai technikusi szakon gondolkodtam. az milyen?
2014. júl. 7. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt leginkább a gyártási technológiákat tanulod.

Legalábbis mi azokat tanultuk, tehát például egy CNC eszterga mennyi idő alatt készít el egy terméket. Mely forgácsolási sebességgel, szerszámmal, előtolással a legideálisabb a gépidő, forgácsleválasztás stb.

Ugyanúgy van benne gépkezelés, mi baromi sokat CNC-ztünk, esztergáltunk, martunk. Leginkább ez a három volt, de nekünk tantervben előtte volt hegesztés, kézi megmunkálás.

2014. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!