Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvételin az emelt szintű...

E-felvételin az emelt szintű érettségi által szerzett nyelvvizsgát miért nem listázták a csatolt dokumentumok alatt?

Figyelt kérdés
Ugye, ha belépünk az e-felvételibe, és a dokumentumokra kattintunk, akkor megjelenik a csatolt dokumentumok listája. Na most nekem a nyelvvizsga nincs feltöltve külön, mivel azt az érettségi bizonyítvány tanúsítja, ergo az magába foglalja a B2-t is. Ezt külön kérték is januárban, hogy nem kell feltölteni pluszban. Most viszont semmilyen státuszban nem szerepel. Töltsem fel inkább mégis? Köszi előre a választ! :)

2014. júl. 4. 21:25
 1/10 anonim válasza:
Szia! :) .. Nem biztos, hogy az én válaszom megfelelő lesz számodra, ugyanis szlovákiai magyar vagyok, de szinte Magyarban szeretnék tovább tanulni. Na nálunk ez úgy van, hogy van angolból B2 érettségim, amit nálatok emelt szintűnek fogadnak el / ne kérdezd miért, nem tudom :D /, s ez +50 többletpontot jelent. A másik pedig, hogy letettem szlovákból C1 felsőfokút, ami +40 többletpontot jelent. Tehát mindkettőt hozzácsatoltam, csak hogy nem tudom, hogy mindkettőre kapok pontot, ami +90 vagy csak az egyikre..... Biztonság kedvéért, szerintem, ajánlom odacsatolni mindkettőt, hogy aztán ne hiányozzon, ha valami :) .
2014. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell feltölteni, de nem hiszem, hogy sokat veszítesz azzal, ha feltöltöd :) Nekem biztos ami biztos alapon fel van töltve a nyelvvizsgám is (TELC-es) (amiért persze nem kapok pontot :/)
2014. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha az emelt érettségidért jár a pluszpont, akkor a nyelvvizsgáért úgysem kapsz.
2014. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
hát lesz ami lesz... így akkor feleslegesen lett kidobva pénz a nyelvvizsgára? :/ .. pedig azt hittem, hogy beszámítják mindkettot.. hiszen +100 tobbletpontod lehet és a nyelvvizsga 40 az emelt pedig 50, ami egyutt még mindig csak 90, szal miért ne számítanák be? .. a nyelvvizsga, meg az emelt szintu érettségi az tokre más, vagy nem?
2014. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, tökre más a kettő, de ha egy adott nyelvből megcsinálod az emeltet (+50 pont a többletpontoknál), és ezért automatikusan kapsz egy középfokú nyelvvizsgát (+28 pont a többletpontoknál), akkor lényegében a két dolog egy és ugyanaz - és miért is kapnál egy dologért kétszer plusz pontot? Remélem érted...
2014. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
én értem.. de én felsofokút tettem le :D C komplexet kétnyelvut.. ami +40 pont :)
2014. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ja és az emelt szintu az angolból van, a nyelvvizsga pedig szlovákból :) .. szal sztem kapok mindkettoért
2014. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szlovákért nem fogsz kapni, én sem kapok a románért(erdélyi vagyok). Ezt az idei évtől hozták be. Csak azért kaphatsz plusz pontot, ha a felvételinél választott tantárgy(ergo szlavisztikára mész), egyébként csak angol, német, francia, spanyol, olasz és talán orosz(ebben nem vagyok biztos) nyelvekért kaphatsz pluszpontot. Legalábbis én így emlékszem.
2014. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, erről tudnál cikket linkelni?

Én vajdasági vagyok, szóval akkor elvileg nekem sem fogadják el a szerbet?

Felvin egyébként elfogadták a papírokat, ha nem számolnák érte a pontot, akkor kitörölték volna...

2014. júl. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát akkor én nem tudom, ugyanis a pontszámitó kalkulátornál megpróbáltam beírni, hogy emelt angol és szlovák felsőfokú és mindkettőért adott pontot.. szal ugye +90 pont... de akkor én nem tudom, mert nincs semmilyen link erről, hogy ezt nem fogadnák el, hanem csak az egyiket.... majd akkor várok még 1 hetet, hogy megtudjam a pontjaim officiálisan :)
2014. júl. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!