Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul választottam?

Szerintetek rosszul választottam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég végeztem el a 8. osztályt és úgy döntöttem gimnáziumba folytatom tanulmányaim. Nos, azért döntöttem így, mert kis városkámban ugyan több középiskola is van, de ezt találtam az "igazinak" :). Nos, itt az a probléma, hogy nyelvi szakra jelentkeztem elsőnek, nem vettek fel (mivel rengetegen jelentkeztek) aztán felajánlották, hogy mehetek matek, vagy human szakra. Én a matekot választottam azért, mert human szakon angol mellett latin nyelvet kellett volna tanulnom. Matekon meg ugye Német. Azt mondta az igazgató, hogy annyiban különbözik, hogy több matek, illetve több természettudomány óra van, de nem vesznek több, nehezebb anyagot, kvázi több idő van a megértésre. Azon is gondolkoztam, hogy jó-e egyáltalán, hogy gimibe megyek(és ez a FŐ problémám), mert elvileg oda a JÓ tanulók mennek én meg az a 3,6-3,7 átlagú gyerek vagyok.. :D

2014. júl. 10. 22:01
 1/3 valamiparadox ***** válasza:

Az általános iskolai átlag nem minden esetben számít. Nyolcadikban szinte mindenből kettes voltam,de gimnáziumban már szinte mindenből kiváló. Persze ez nem mindenkinél lehet így,de általánosban még olyan sokan nem tudják,hogy mi tetszik nekik vagy melyik megy sokkal jobban.

Viszont gondolkozz el rajta,hogy csak azért,mert nem akarsz latinul tanulni hajlandó és képes vagy-e annyival több energiát fordítani a természettudományos tárgyakra. Nem biztos,hogy tényleg jó leszel bennük. A jó tanárok sokat segítenek,de egyáltalán nem egyforma,hogy ki mennyire ért egy tárgyat (volt,amit tanulással se tudtam kettesnél jobbra kihozni,máshoz pedig tanulnom se kellett).

De talán még fontosabb,hogy szereted-e azokat a tárgyakat? Ha nem mentek jól és még csak nem is érdekeltek,akkor felesleges arra a szakra menni.


A másik problémádra: gondolkozz el azon is,hogy szeretnél-e egyetemre menni később. Nem lehetetlen szakközépből menni,de nehezebb (főleg,ha ott nem tudsz emelt szinten tanulni egy tárgyat).

2014. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos, elég nehéz helyzetben élünk. Viszont pont ezért a rokonom megmutatta nekem a jó részét is az életnek. Élhettem több, mint 2 hétig olyan környezetbe, amit egy orvosi diplomával rendelkező ember teremtett meg és számomra ez motivációt adott. Őszintén szólva matekból legtöbbször az ilyen 3-as voltam úgy, hogy voltak 2-eseim 1-esek, de voltak 4-es, illetve 5-ös dolgozataim is.. szóval még nem tudom.. eddig picit lusta voltam, de ha az iskola idő alatt mostantól a lehető legtöbbet tanulok (persze mellette azért élem az életem :D) akkor ez a 8 év (ha jól alakul minden) eltörpül az előttem álló még legalább 60-70 év mellett kvázi.. 8 évet "szenvedek" de utána nagybetűs élet, nem így van?
2014. júl. 10. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:
A gimnáziumok se egyformák, egy gyengébben a tagozat nem igazán tagozat, mint ahogy itt az igazgató mondta is. Ha nem neked való módon erős lenne, akkor fel se vettek volna téged, mert akkor megtelt volna az osztály zsenikkel. Szorgalommal később még javíthatsz is. 9.-ben nem hiszem, akkor mindenki inkább ront, mert több az anyag és a számonkérés, mint általánosban. Ha minden kötél szakad, válthatsz is iskolát, vagy ebben az iskolában is átmehetsz általános tantervű osztályba.
2014. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!