Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én reagálom túl, vagy...

Csak én reagálom túl, vagy rosszul választottam barátokat? (hosszú)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. 2 barátnőm van, de ugy érzem csak az iskolában barátok, azon kívül nem. Ilyen korban mindenki délután/hétvégén megy mindenhova, sétálni, moziba (nagyon nem vagyunk bulizosak). De mi sehova se megyunk. Soha. Az iskolában szünetekben beszélgetünk, es mindenki azt tudja hogy mi baromi közeli barátnők vagyunk. Én vagyok a ,,fő" ember, szóval én tartom ossze az egész ,,barátságot". Facebookon meg ugyahogy szoktunk beszélgetni, de MINDIG én írok rajuk. Mar 5 eve barátnők vagyunk, egy kis varosban lakunk mind a hárman, de meg nem voltam egyikőjük házában sem. Nem hivnak meg. Meg regebben néha elhivtam őket moziba, de mindig csak én. Ők sose vetik fel hogy Menjünk valahova, igy én csak azert sem. Nincs testverem, egész nap unatkozok. Van hogy Megkérem hogy jöjjenek el velem valami kicsit ,hivatalos" dologra, de soha nem jönnek. Pl. Futóverseny, tanulmányi verseny, ahova nem akar az ember egyedul menni. Es nem jönnek. Nem azert mert nem lennenek jok az adott dologban, hanem csak nem. Az egyikőjüknek van egy idősebb testvére, es csak vele foglalkozik. Amit a testvére csinal, o is csak azt. Ha valamit nem, o se. Minden idejét vele tölti. Oke, jo hogy jóban vannak, de velem mi van? Én csak az osztályban vagyok jo beszélgetni? A masik baratnom meg mindig aaaannyira átlátszó kifogásokat talál ki Mindenre, hogy az mar vicc. Én olyan ember vagyok, aki szivesen menne mindenhova, programok vagy csak ugy valamit csinálni delutan. De egész nap/hetvegen a szobámban ülök, mert egyedül nem lehet csinálni ezeket! Mindig csak én kérdezem meg hogy mit csinaltak hetvegen, meg ugy Eleve csak én kérdezek valamit. Amugy csak a tanulás a téma. Erre az órára megcsinaltad e a házit ilyesmi.

komolyan azt érzem hogy én nem kellek nekik. Csak a latszathoz, hogy nem egyedul vannak hanem van barátnőjük? Mert ahogy kilépünk az iskolából, el van felejtve a baratsagunk. Es vannak olyan dolgok (pl csaladi problémák) amiket szivesen megbeszelnek valakivel, de nem tudom, mert mégse hozhatók fel magyarora utan a szunetben hogy válnak a Szüleim. (nem válnak) igy az ilyen dolgokat nem,is tudják. De ugy érzem nem is kiváncsiak ra. Es akkor még hogy miert nem masokkal barátkozom. Azert nem könnyű, mert az osztályunkban szinte mindenki koleszos, ezért ők nagyon közel állnak egymáshoz, 0-24 ben együtt vannak, es igy nem nagyon lehet veluk igy barátkozni. Ha meg barátkozok is veluk, akkor is ugy érzem hogy semmi, es elfelejtenek mert a többi baratnojukkel egy szobában vannak, én meg csak a szunetben beszeltem vele 10 percet.

Bocsi hogy sok meg összevissza, de jol esett most kiírni magamból. Szoval a kerdes: van-e amivel lehetne javítani a harmunk baratsagan, vagy tenyleg hagyjam ott őket? Mert most tenyleg ugy érzem hogy egyedül vagyok. :(


2014. máj. 7. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
te döntöd el, meddig éri meg próbálkozni, illetve megéri e nekik szentelni az idődet, ha tényleg semmit nem kapsz cserébe. - az én osztályomban is voltak barátságok, ahol mindenki rámondta, hogy ja az a két-három lány vagy fiú jóban van, közben végül kiderült, hogy sulin kívül egyáltalán nem lógtak együtt, de velünk meg nem beszéltek (pedig szívesen dumáltunk volna velük bármiről), csak ültek egymás mellett aztán elvoltak egymás között - - lényeg a lényeg, hogy én egy olyan körben voltam, ahol a kezdetektől 6-7en jóban voltunk és heti 3szor együtt lógtunk sulin kívül is. - sőt. - ez most is tart, kb 4 éve ballagtam, és azóta is minden nap beszélünk és heti egyszer találkozunk - bár időnk már kevésbé engedi. - ha szeretnél egy jó barátságot kiépíteni, ami szerintem nagyon fontos, akkor ne fecséreld tovább az időd, menj oda egy aktívabb társasághoz akivel több mindenről is tudsz beszélgetni és jól érzed magad, aztán majd kialakul - nálunk is 2 mostanra szoros barátunk 5 évvel később kapcsolódott közénk és ugyanolyan "szinten" állunk hozzá. szóval e miatt szerintem nem kell aggódnod.
2014. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, elég sokszor ugy érzem hogy nem éri meg az egész. Nem akarok rájuk erőltetni semmit, maguktól kene megkerdezniuk hogy miert vagy szomoru/nezzunk meg egy filmet. Oke, néha jól érzem magam, ha van valami vicces dolog, mert szoktunk nevetni. De a mélyebb dolgokról nem beszélgetünk, pedig én egy olyan ember vagyok aki imád beszelni es megosztani masokkal hogy mi történt stb. De őket meg nem érdekli, nékik nincs szugseguk barátnőre, ok elvannak,otthon a családjukkal.
2014. máj. 7. 17:03
 3/6 Fish1 ***** válasza:
Nekem ez elég egyoldalú "barátságnak" tűnik. A helyedben nem keresném őket, ha ők sem keresnek, kezdj el más barátok után nézni.
2014. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy azt kéne. Csak nehéz, mert mar regota vagyunk barátnők. De egyszeruen nem éri meg, es lehet hogy találnék jobb barátnőt is. Még ha nem is egyik napról a másikra.

De ha meg tenni akarok valamit, hülyén érzem magam hogyha elhivom őket valahova, amikor ők az 5ev alatt egyszer se tettek meg, ráadásul meg el is utasitanak valami baromira átlátszó ürügy miatt. Pl Petra, hogy egy órától egyeszen háromig fodrasznal lesz, mert vágnak 4cm a hajabol. Haha.

2014. máj. 7. 19:00
 5/6 Fish1 ***** válasza:
Az ilyen döntés sosem könnyű. De nem éri meg, mert energiát fektetsz bele, viszont vissza szinte semmit nem kapsz tőlük. Ha egy darabig nem keresed őket, lehetséges, hogy észbe kapnak, bár a leírtak alapján erre nem sok esélyt látok. Azt megkérdezted már tőlük, hogy miért nem mennek veled sehova? Másokkal eljárnak?
2014. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem meg, de valószínűleg abba a tudatban vannak hogy sokat kell tanulniuk. Mind a hárman szín ötösök vagyunk mindenből, de azert nem kell olyan sokat tanulni hozzá. Sőt, szerintem nekem kell a legtöbbet. De más se ugy van a barátaival hogy akkor nem tanul.

Nem, nincsenek mással. Nincs más barátnőjük, az osztályban szinte nem is beszélgetnek rajtam kívül massal. Ugye az egyik sokat van a nővérével, es vele mindent meg tud beszélni, szoval én mar felesleges vagyok. A masik meg el van magával, ugy tunik igy kívülről hogy nincs szugsege senkire igy baratkent.

Megprpnalom hogy nem fogok veluk annyit foglalkozni, most az egyszer jöjjenek ok oda hozzam ha akarnak valamit. Bar szerintem nem fognak.

2014. máj. 7. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!