Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket érdemes magammal vinnem...

Miket érdemes magammal vinnem a kollégiumba? (egyetem)

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Egy csomag óvszert.
2014. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jajj annyira tudtam hogy valaki ezt fogja írni :D:D:D:D:D..
2014. júl. 11. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Amire a mindennapi életedhez és tanulmányaidhoz mindenképp szükséged van.
2014. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

-füzetek egyetemre

-tollak

-tolltartó

-táska

-mappák amibe a kiadott nyomtatott anyagot tudod tenni

-esetleg valamilyen könyvek (pl Négyjegyű függvénytáblázat, szótár..)

-éjelilámpa ha nincs alapból

-laptop vagy valami amiről tudsz netezni

-fogkefe/fogkrém/tusfürdő/sampon/szivacs egyéb tisztálkodási szerek

-szobapapucs

- ha esetleg a szobapapucs nem alkalmas rá, hogy vizes legyen akkor külön fürdőpapucs (tangapapucs..)

-tányér, evőeszközök

-pohár, bögre

- ha akarsz főzni, edény(ek)

-valami rongy amivel a cipőd meg tudod törölni ( ezt azért irom ide, mert én mindig elfelejtem az ilyet.)

-ruhák, törölköző

nem jut más az eszembe igy hirtelen

2014. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kocsival, hanem vonattal / busszal mész, akkor az a legfontosabb dolog, hogy amit helyben is meg tudsz venni, abból ne otthon vásárolj be. Pl. ha szeretnél majd főzni, de az otthoni edényekből nem tudtok félrerakni párat, amit használhatsz, akkor felesleges még otthon megvenni és azt elcipelni.


Tanuláshoz:

-táska

-laptoptáska

-laptop töltővel aksival

-tolltartó (ha kell)

-mappa (ha van otthon olyan, amihez ragaszkodsz)

-számológép (ha van és ha kell ahhoz, amit tanulni fogsz

-álló tolltartó az asztalra

(egyébként egyetemen jegyzetelésre ajánlom a laptopot / ha kézzel kell mindenképp, lefűzős mappát. a spirál füzet több helyet foglal, plusz egy tantárgyra egy füzet felét sem fogod elhasználni)

Minden más, amit érdemes a helyszínen megvenni:

-lapok

-tollak

-kiemelők

-filcek

-post it

-tűzőgép

-gemkapocs

-határidőnapló (ha kell)

-ceruza

-radír

-cellux

Meg ami még személyesen neked kell. Próbáld meg összeszedni / átgondolni, hogy mit szoktál használni tanuláshoz, és írj listát belőlük.

+ kicsit nagyobb beruházás, de én pl. vettem magamnak egy kisebb méretű parafatáblát, rajzszegekkel. Jó odaállítani az íróasztalra, mindenféle fontos dolgot fel lehet tűzni, szem előtt van, nem fogd elfelejteni.


Főzéshez: (ha kell)

itt is él az, amit mondtam, tehát ha újonnan kell beszerezni, érdemes helyben.

Eszközök:

-lábas

-serpenyő

-fakanál

-vmi szedőkanál

-merőkanál

-kanál, kés, villa, kiskanál

-sima+recés kés

-vágódeszka

-konyharuha

-2-3 tányér, mélytányér

-mosogatószivacs

-mosogatószer

-1-2 tálca

-pohár

-bögre

-műanyag tálka

Meg amit még szükségesnek tartasz. Ez is attól függ, mennyire vagy otthon a konyhában, szoktál-e levest enni (mélytányér miatt), szoktál-e bármit is bögréből inni (tea, kávé, stb.), szabd az igényeidre.

A hozzávalókat már végképp te tudod, hogy mit szeretsz, mit eszel meg, de általánosan jó, ha van mindig egy kis

-só

-cukor

-teafilter

-citromlé

-rizs

-tészta

Ezek azok a dolgok, amik sokáig elállnak, és jó, ha mindig van belőle egy kicsit, hogy legyen mihez kapni.


Fürdőszoba:

-törölköző

-papucs

-fogkefe (kivéve, ha újat akarsz venni)

-fésű és/vagy hajkefe

Nem tudok túl sok mindent mondani, bár azt sem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, így ez nagyban változhat. :D

Amit helyben érdemes venni:

-tusfürdő, fogrém, WC-papír, zsebkendő, stb. stb... gondolom ennyire nem kell szájba rágni.

Ide sorolom

-ágynemű és minden tartozéka

-egy pléd (ha be akarnál takatózni, de nem a paplannal. túlfűtött koliszobák, enyhe tavaszi/nyári esték, sziasztok)

-mosópor

-valami amiben a szennyesedet tárolod

KIVÉVE ha hetente jársz haza anyával mosatni a szennyest, nekem nem volt megadatva ilyen luxus.


Szerintem a ruhákkal nem kell foglalkoznom, ha egyetemista vagy, el tudod dönteni, mit vigyél magaddal :D Ünneplőt ne hagyd otthon, vizsgára kelleni fog. + azért ügyelj arra, hogy minden alkalomhoz és időjáráshoz legyen valami, amit felvehetsz.


Minden más:

-érdemes vinni egy háromosztatú hosszabbítót. Sosem tudhatod, hány konnektor lesz és milyen messze a felhasználni kívánt helytől.

-nem tudom, mennyire vagy házias, egy minimális varrókészlet azért talán elfér, de csak ha tudod használni. De egy kevés, zsineg, pár biztostű mindenképpen: ezek azok a dolgok, amikről sosem tudni, mikor jönnek jól, de pont akkor kellenének, amikor nincsenek kéznél.

-pár gyógyszer: fájdalomcsillapító, lázcsillapító, széntabletta, C-vitamin, Neocitran, Strepsils (vagy bármilyen hasonló), lázmérő. Meg fogod magadnak köszönni, hogy ha egyik reggel lázasan ébredsz és az ágyból sem tudsz kimászni, nem kell azon gondolkodnod, hogyan vánszorogj el a legközelebbi gyógyszertárba.

-nem tudom, mennyire tudod megengedni magadnak a különböző elektronikai cuccokat, illetve mennyire lesz nekik hely a szobában. Mi vittünk egy mikrót, mert a konyha baromi messze volt és állandóan használták, kényelmes volt a szobában berakni valamit. + általában a szobatárs(ak) ha van(nak) szemében megvan az első csillagos ötös (persze ha csak engeded hogy használja). Egy vízforralót, bár az tényleg luxus. + egy melegszendvicssütő, hasznos kis ketyere és nem is olyan egetrengető az ára. Ha hirtelen megéhezel de nincs semmi használható, akkor TESCO-s toastkenyér+vaj+sonka+sajt+5 perc, és mennyei lakoma :D nem kell a hideg kenyeret és sonkát nyammognod.

-pár tároló doboz, rekesz, bizbasz, meglátod, szükség lesz rá. Ezek beszerzésével várj, amíg minden kialakul és meglátod, mire lesz szükséged. Ha Budapestre mész, ajánlom az IKEÁt. Én mindenesetre rögtön kettőt be is szereztem, mivel ruhásszekrény, az volt, de fiók már nem.

Ide sorolom a különböző konyhai cuccok tárolóit is, de azt is érdemes helyben kitapasztalni, hogy hova fér be. Elég annyit mondanom, hogy sokkal megbízhatóbb és helytakarékosabb a lisztet cukrot, hasonlót pl. pár befőttesüvegben vagy valamilyen fancy tárolóban tartani, mint állandóan a zacskóját előszedni, esetlegesen felborítani és bénázni azzal, hogy a kellő mennyiség jöjjön ki belőle.

-egy kis seprű+lapát, felmosórongy, stb. -- ezek beszerzése általában "egy szobára elég egy", szóval érdemes megbeszélni a szobatársakkal, ahogy a takarítást is (hacsak nem valami elit koleszba mész, ahol felnyalják utánad a padlót).

-vállfa -- nem tudom, mennyi felakasztani való cuccod van (ha lány vagy, nyilván több), de a vállfából nem szokott elég lenni. Érdemes venni/vinni.

-egy papírkosár/asztali szemetes. Párszáz forintért már lehet venni, benyomod az asztal alá, nincs láb alatt (csak ha ülsz :D), és nagyon jó lesz, hogy nem kell majd minden papírfecnivel csak csokipapírral a "rendes" szemeteshez szaladgálni. Persze rothadó almacsutkát vagy kajamaradékot (meg egyáltalán semmilyen szerveset) ne dobj bele, pláne, ha nem üríted, csak hetenként.

-valami személyes. Ezt lehet, nem kell említenem, mert teljesen a lelkivilágodtól függ. De átlagban jó, ha viszel magaddal valamit, ami kicsit a régebbi "biztonságos" életedre emlékeztet, kissé otthonossá teszi a részedet a szobában. Hidd el, jobban érzed magad tőle.


A legfőbb dolog, amire figyelned kell (főleg, ha sokcuccos ember vagy, mert nem mondom, van olyan, aki egy hátizsákból meg tud lenni fél éven keresztül. Na én nem.), hogy okosan használd ki a helyedet. Neked sem jó az, ha egy hét után úszik a cuccod, minden borul ide-oda, plusz a szobatársak (ha vannak) sem szoktak rajongani a rendetlenségért. Ez persze mindenkinek a saját trehányság-faktorától függ, de ezt nem érdemes próbára tenni.

Azért, ha neked sikerül hiper-szuperül megoldani ezeket (pl. ezeknek a tanácsoknak a segítségével) akkor másra ne legyél háklis, ha kicsit rendetlenebb. Ergo, legyél mindig te a jófej :D

A helyek, amiket érdemes kihasználni:

-akasztós szekrény. Pláne, ha polcos nincs. Sok helyen lehet felakasztható tárolót venni, ha nincs elég hely, érdemes beújítani egyet

-asztal alatt. A lábad kis helyen is elfér. Ha veszel magadnak pl. üdítőt, ásványvizet, ilyesmit, érdemes hátulra az asztal alá bepakolni, míg fel nem bontod, addig sincs kéz alatt, nem borogatod fel.

-fiók. Mindenféle beilleszthető térelosztóval szinte meg lehet duplázni a hasznos területét.

-szekrény teteje. A ritkán használt cuccokat érdemes oda felrakni.

-ágyneműtartó (ha van). Ne ringasd magad abba a hitbe, hogy minden nap be fogsz ágyazni (kivéve, ha nagyon olyan vagy). ritkán használt könyvek, pléd, nem használt táska, nylonszatyor, bármi, ami a csövön kifér.


Kb ennyi jutott eszembe kapásból. Azt leszögezném, hogy én egy elég szűkös koliszobával szembesültem, és minden trükköt be kellett vetnem, hogy elférjenek a cuccaim, pláne, hogy szeretem otthonosan érezni magam, ergo nem akarom, hogy minden úgy nézzen ki körülöttem, mintha csak egy hétre jöttem volna.


Az a legfontosabb, hogy ne ess kétségbe semmilyen probléma vagy hiány tapasztaltával. Lehet, hogy már nincs melletted senki, aki be tudná neked szerezni, ami kell, de aki eddig megcsinálta, annak is sikerült valahogy, ergo neked is fog. Költözködéssel és hasonló témákkal kapcsolatban mindig gondold át előre az összes dolgot, amit vinni/venni akarsz. Mikor nővérem ment először egyetemre, anyámmal mindent megvettek, a serpenyőtől kezdve a papírírószeren át a tusfürdőig. Nyögött az x bőrönd alatt, vonattal ment, máig sem tudja, hogy sikerült a pályaudvarról a koliba mindent elszerencsétlenkedni.

Legyél praktikus, és rugalmas.

2014. júl. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jajj, nagyon szépen köszönöm a segítséget de tényleg! :) :) én még nem voltam kollégista, hanem bejárós voltam és ez nekem új.. főleg, hogy egyetemről nem is minden héten jön haza az ember.... köszönöm!!!!!!! :) :) ment a zöldkéz!!
2014. júl. 12. 10:38
 7/10 A kérdező kommentje:

ja és lány vagyok, és Szegedre jelentkeztem.

Tényleg nagyon hasznos tanácsokat adtál/adtatok! Lelke mélyén ezt mind tudja az ember.......de biztos vagyok, hogy nem jutott volna elég sok minden az eszembe ezek közül.

Majd biztos eszembe fog(sz) jutni, hogy

"jé tényleg! ezt mondták..." :)

2014. júl. 12. 10:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteg "ja b*sszus" dolog volt az első hónapokban. Pl. kaptam egy melegszendvics sütőt és nekiálltam, de rájöttem, hogy nincs sajtreszelőm (nem létfeltétel persze, megoldottam máshogy). Volt, hogy bevásároltunk konzerv babból a csilisbabhoz, erre rájöttünk, hogy nincs konzervnyitónk... Azt is megoldottuk, de azért kényelmesebb ha van. Szerintem éppen azért szép a kollégista élet, mert akkor jön rá az ember mennyire jó dolga is volt otthon. :) Csak benyúlunk a szekrénybe és minden természetes, hogy ott van, eszedbe sem jut, hogy a koliban hiányozhat, aztán koppan.


Mész gólyatáborba? Ha igen, akkor érdemes rákérdezni, hogy milyen a koli felszereltsége, mit érdemes feltétlenül vinni. A lista, amit írtak jó, én nem is írnám újra saját szájízem szerint, ez alapján eltudod dönteni nagyjából mi is kell neked, aztán majd alakul.

Ha nem mész gólyatáborba, akkor lemész első héten a szerinted nélkülözhetetlen cuccokkal, majd összeírod, hogy mi kéne még oda, hogy kényelmesebb legyen. Abszolút alap dolgokra gondolok, pl. vállfa sokaknak eszébe sem jut. Vagy mi első hónapban beruháztunk egy 3 ezer forintos cipős polcra, mert lányok vagyunk, mindenkinek van pár cipője, főleg ősszel, tavasszal már, csak estünk keltünk rajtuk. Tökre nem gondolná az ember, hogy milyen apró praktikus dolgok jönnek jól, de tényleg ne aggódj, minden ki fog alakulni. Én elmentem egy kis serpenyővel, kis fazékkal, egy tányérkészlettel, bögrével és evőeszközökkel és annyi cuccot vettem össze, hogy kényelmesebb legyen az életem a kollégiumban, hogy alig bírtuk hazafelé betuszkolni az autóba. :) Nem nagy tételekre kell gondolni, gyorsan összejön.

Ezen felül nem vennék meg minden apróságot a konyhába, hiszen lehet, hogy ami neked nincs, az a szobatársadnak lesz. Nekem pl. csak egyszemélyes serpenyőm/fazekam volt, ha közösen főztünk, akkor a szobatársamnak volt nagyobb, tehát nem kellett vennem. Nekem nem volt kenyérvágó késem, de a szobatársamnak igen, ilyenek... Nem kell mindenből külön mindenkinek, ezért gondolom, hogy fölösleges minden cuccot előre megvenni, úgyis kialakul.


Nagyon nagyon jó időszak elé nézel, pláne ha jó szobatársaid lesznek, élvezd ki nagyon és sok sikert az egyetemhez! :)

2014. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
úúúúú a konzervnyitó!!! :D nagyon szépen köszönöm! :)
2014. júl. 12. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam az 5-ös tanácsait. Nálunk a vízforraló volt az első, amire közösen beruháztunk szobástól, aztán egy hősugárzó. Lehet luxus cikkek, de mi nagyon teásak voltunk és sokkal egyszerűbb volt így, mint mindig csattogni a mikróig bögrénként. (A mikro nem fért el a szobában, így a közöset használtuk a folyosó végén a konyhában)

Laikusként lehet luxuscikk, de éppen ezért mondtam, hogy érdemes végig gondolni, hogy neked személy szerint mire van szükséged. Az ilyeneket nem kell előre megvenni, majd alakul. Elsőre csak alap cuccokat vigyél, amire mindenképpen szükséged van.

Egy kislámpa sem árt az asztalodra, de valahol az jár, így ezt se vegyél előre.

A parafa tábla, vagy a naptár az asztalon (amibe írni lehet) jó ötlet. Vegyél egy csomag A/4-es lapot, így ez is megoldva egy jó időre.

Először ismerkedj a környezeteddel, aztán majd látod.

A személyes cuccokban abszolút egyetértek. Mi 4 személyes szobában laktunk, ami először marha idegen volt. Elsőben nem is úgy kezdi az ember, hogy na akkor fessünk ki, valahol ezt nem is lehet megtenni. Aztán ott volt a saját ágyneműm, pokrócom, képeim, egy plüss maci (tudom gyerekes), a falakat is kicsit kicsicsáztuk ki milyenre a saját szájíze szerint és igazi csajos szoba lett. Én pl. nagy színes kartonpapírból vágtam ki akkora virágokat, amikre ráfér egy-egy fénykép. Az én falam azokkal volt tele barátokról, családról, a kutyáimról és egy üres a leendő közös szobatársas képnek. :) Egyik szobatársam szintén képekkel díszített, a másik poszterekkel, a harmadik falmatricákkal. Ahányan voltunk annyiféle, de mégis megvolt mindenkinek az otthonos kis kuckója.

2014. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!