Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tudok menni az egyetemi...

Ha nem tudok menni az egyetemi gólyatáborra akkor nagyon nehéz lesz a beilleszkedés?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi háttér miatt lehet nem fogok tudni elmenni a gólyatáborba, mert így is szűkösen jön ki a családom, és most venni kell még ruhákat,ágyneműhuzatot,mindenfélét a kollégiumba,bőröndöt, stb.. és első hónapban még diákhitel sem lesz, kell a kollégium díj,kell egy hónap kaukció... kell internetdíj a szobába,kell új telefon mert ez már tönkrement..szóval nagyon sok mindenre be kell ruházni ezekben a hónapokban és úgy néz ki hogy nem lesz 15ezer forint a gólyatáborra felesleges...+ oda is költőpénz,utazás finanszírozása..szóval fuhh..


viszont így félek hogy nehéz lesz a beilleszkedés, mert sokan mondják, hogy ott elmesélik milyenek a felsőbb évesek, a tanárok ..mi az az ETR.. stb.. sok mindent..ráadásul megismerkedhetek kari társaimmal.. szóval annyira jó lenne.. :( de úgy néz ki, hogy sajnos ez nem fog összejönni.. tudom hogy lesz majd még összegyetemi gólyatábor is, és oda mindenféleképpen elszeretnék menni, ha már ide nem fogok tudni menni.... csakhát jó lenne már egy társasággal menni..


tapasztalatok?



2014. júl. 12. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kell aggódnod,nem gátol a beilleszkedésben.

Nálunk kb. 3-an voltunk táborban a későbbi kolis lakótársaim közül (ahol nem is ismerkedtünk össze! )és kb. annyiban ki is merült a gólyatáboros élmények felemlegetése, hogy "és te milyen gólya voltál?"

2014. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
én is hasonló okok miatt hagytam ki a gólyatábort. 40 embert vettek fel a szakra, kb 10en nem mentünk el. izgultam, hogy igy nem lesznek barataim. meg, hogy lemaradok mindenről. de az etr-ről szóló dolog megjött a levéllel, hogy-hogy lépjek be meg minden, utána meg már könnyen kiismerhető az egész. a beiratkozáson nagyon magányos voltam, mindenki csoportokba tömörült, én nem ismertem senkit, de rajta kivül is álltak maganyosan emberek. aztan névsor szerint kellett leulnunk, és ott már a két mellettem ülővel megbaratkoztam. és igy már ismeretem 2 embert is az első napon, tudtam hova odamenni, és mindenkit megismertem. soha nem emlegetik a gólyatábort, lett egy nagyon jó bartánőm, aki elmesélte, hogy Xy volt egy szobába a gólyatáborban, de az a lány azóta sincs senkivel jóban közülünk, mindig maga van. Meg van két csaj akik nem voltak, de már második héten ők lettek a legmenőbbek :) a tanárokról, meg ők se tudtak semmi különösebb infót, akirpl meg igen, az olyan tanár volt akinél muszáj volt felvenni az órát.
2014. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
nem oszt nem szoroz, ne izgulj ezen. en sem voltam anno, nem maradtam ki semmibol.
2014. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én sem fogok menni gólyatáborba. De nyugodj meg, szerintem nem maradunk ki semmiből sem. Barátaid így is lesznek majd! Sok sikert a felvételihez! :)
2014. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szuper! nagyon szépen köszönöm a válaszokat! kicsit megnyugtattatok :)
2014. júl. 12. 19:53
 6/7 A kérdező kommentje:
és neked is sok sikert! hova jelentkeztél? :)
2014. júl. 12. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
az 1. két hétben hátrány de aztán úgy is újra rendeződik a társaság
2014. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!