Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért "előnyösebb" a környezet...

Miért "előnyösebb" a környezetgazdálkodási agrármérnöki szak a környezetmérnökinél?

Figyelt kérdés

Az előbbivel elvileg sokkal kevésbé nehéz szakmában elhelyezkedni és értelmesebb is a szak.

De őszintén: mi miatt?


Ugyanolyan mindenről tanulsz de semmit se elég behatóan szak mindkettő szerintem.


2014. júl. 12. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
az agrármérnökivel főleg mezőgazdaságban fogsz állást találni, a környezetmérnökivel pedig vagy az iparban vagy mint kutató, szerintem nem előnyösebb az agrármérnöki. Mindkettővel el lehet helyezkedni. Az meg hogy mindenről tanulsz de semmit se elég behatárolva, az nem igaz, arra specializálódsz ami érdekel, az egyetem már nem olyan mint a középiskola hogy mindenki ugyan azt tanulja. A környezetmérnökin az érdeklődési körödnek megfelelőlen tudsz tárgyakat felvenni, szakosodni.
2014. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok és 3 szakirányból választhatsz... és mind a 3 elég jó. Simán el lehet vele helyezkedni de nem csak a mezőgazdaságban. Mehetsz az iparba is simán vagy növényvédelmi/talajtani intézetekbe.. persze ez attól függ, hogy majd melyiket választod. Azért előnyösebb, mert több lehetőség van benne mint a környezetmérnökibe. Több helyre lehet vele elmenni. De ez csak az én véleményem. Én az elsőre szavazok. Ha bármi kérdésed van még magával a szakkal vagy a tantárgyakkal kapcsolatban akkor nyugodtan írj :)
2014. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!