Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ÁOK! Melyik félév a legnehezebb?

ÁOK! Melyik félév a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Olyasmit hallottam, hogy a harmadik félév a legnehezebb. Ennek van igazságalapja? Ha igen, miért van így?

2014. júl. 12. 21:13
 1/8 anonim válasza:
szerintem ez attól is nagyban függ, hogy melyik egyetemre jársz
2014. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A másodév a legnehezebb
2014. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagy a tétje az év végi szigorlatok miatt
2014. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy melyik egyetemre jársz.

Pesten tudtommal a másodév vége, azaz a 4. félév a legnehezebb. Nálunk Szegeden a 3. év vége, azaz a 6. félév.

53%-os: Orvosin van vagy 20 szigorlat ill. kiemelt kollokvium.....

2014. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Szegedi Hallgató! Nekem is Szeged a célom, neked mi a véleményed az ottani oktatásról és az egyetemi életről?
2014. júl. 12. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatásról:

Az elméleti oktatás többnyire jó, főleg harmadévben a kórélettan és a patológia erős, ami később nagyon jól jön, mert gyakorlatilag minden erre a két tárgyra épül.

Persze vannak unalmas órák is, de azokat elég hamar ignoráltam:D

A gyakorlat meg hullámzó. Voltak iszonyatosan jón gyakorlataim, és voltak kevésbé jók is. Sajnos szerintem az összes magyarországi orvosira jellemző, hogy nem túl jó a gyakorlati képzés. Ennek az oka, hogy rengeteg a diák, orvos meg viszonylag kevés van, és azok sem feltétlenül érnek rá...Na meg a klinikák legtöbbjét sem ma építették, a kórtermek is általában tök picik. Nagyon szuper, mikor betolongunk az 5 nm-es kórterembe 17-en.. ráadásul ennyi ember végig sem tudja vizsgálni rendesen a betegeket.

De mondom, ez nem csak Szegedre jellemző sajnos.

Összességében úgy gondolom, hogy egy hasznosítható diplomát fogok kapni az egyetem végén, de gyakorlatot igazán csak a szakképzés alatt lehet szerezni. Illetve akkor, ha az ember önszorgalomból bejárkál vmelyik klinikára, ami viszont simán kivitelezhető, a legtöbb helyen szívesen fogadnak, ha látják, hogy tanulni akarsz.


Egyetemi élet:

Hát erre annyit tudok mondani, hogy életem legeslegszebb évei voltak azok, amiket az egyetemen töltöttem. Szerencsére nálunk évfolyam- és csoportszinten is iszonyatosan jó társaság jött össze. Elég sok egyetemi programot is szerveznek (gólyatábor, gólyabál, gólyabográcsozás, Szent-Györgyi napok, egyetemi napok, minden héten kari buli, Anna-fürdőzés, korcsolyaestek, zenei est, zenélő orvosok, színház- és múzeumlátogatás stb.), és emellett a városban is szinte mindig van valami (borfesztivál, pálinkafesztivál, disznótoros-, halászléfesztivál stb.).

Talán az is jól mutatja az egyetemi élet hangulatát, hogy a szegedi az egyetlen orvosi (tudtommal), ahol még hagyomány a bankett és a szerenád:)


Én nagyon élveztem az elmúlt 5 évet, most sem választanék se más szakot, se más egyetemet.

Hibák mindenhol, így sajnos itt is vannak, de azért úgy látom, hogy sok intézet törekszik arra, hogy javítson.

2014. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Sok sikert kívánok a továbbiakban! :)
2014. júl. 12. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen és köszönöm:) Neked pedig sok sikert a felvételihez!:)
2014. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!