Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam Irodalomból, és...

Megbuktam Irodalomból, és Matekamtikából. Hogyan zajlik egy pótvizsga?

Figyelt kérdés

Szörnyen szégyenlem magam. Irodalomból azt hittem, hogy meglesz a 2-es, csak vétettem egy pici hibát az utolsó dolgozatban, emiatt pont nem lett meg. :(

Hogyan zajlanak a pótvizsgák?

Mindkettőből kell szóbeliznem, és írásbeliznem is?


2014. júl. 13. 17:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, 9. osztály.

Azt ne írjátok, hogy olyan mint egy vizsga, mert még életemben nem vizsgáztam. Vagy csak nem emlékszem rá.

2014. júl. 13. 17:10
 2/12 anonim válasza:
Bemész tételt húzol elmondod. Kb ennyi. Amúgy nem kell görcsölni mert nem csillagos 5-öst kell összehoznod csak egy kettest. De azért nem árt felkészülni.
2014. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És írásbeli nemlesz? Mert vmiért ebből azt vettem le :D


Tanulok, ahogy csak tudok, napi 1 órát. Irodalomból a szabályokat, egyenlőre matekbol is mert még matektanár nem sikerült keríteni. De azért mégis parázok, bár tudom hogy nem kéne... :)

2014. júl. 13. 17:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Matekból biztos van írásbeli, kb 45-60 perc. Ha ez jól sikerül, nem biztos, hogy van szóbeli. Irodalmon esetleg műelemzés lehet írásbelin. A szóbelin húzol egy tételt, van 10 perc felkészülési idő, és 10 perc felelet. 3 tagú bizottság előtt kell felelni. Ha látják, hogy készültél, biztos nem akarnak kivágni.
2014. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Műelemzést hogy értsem?

Egy költőtől egy mű, amivel foglalkoztunk év közben?

2014. júl. 13. 19:39
 6/12 A kérdező kommentje:
És az mennyire elég ha -matematikából véletlenül- szóbeliznék, és csak ilyen 1-2 mondatos szabályokat tudok? Teteleket jobban kidolgozom persze, de a szabályokat nem...
2014. júl. 13. 19:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tanácsolnék, hogy ne napi 1 órát tanulj :D Szerintem simán belefér 2-3, nem halsz bele :)
2014. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hátvan mikor 2 óra sikerül, mert legtöbbször belelendülök az írásba, és akkor nem állok meg :)

És akkor azok közül kell művet elemezni amit már vettünk évközben?

2014. júl. 13. 22:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Készülj fel nagyon alaposan, hogy utána értsed a következő évi anyagot, főleg matematikából. Ha éppen csak áthasalsz rezgő léccel, az csak látszólagos siker, mert tovább fogsz bukdácsolni, és ennél már csak nehezebb anyag jön, ami nagyon ráépül az elsősre. És ha rám hallgatsz, ne akard becsapni magad olyannal, hogy egy pici hibán mólt a bukás, nem ártasz vele senkinek, csak magadnak. Jobb, ha őszintén szembenézel vele, hogy ezt az egész éves teljesítményedre kaptad.
2014. júl. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!