Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri tétel. Ha az van, hogy...

Töri tétel. Ha az van, hogy Károly Róbert és Hunyadi Mátyás uralkodása, akkor mindegyikről mindent tudni kell? pl. K. R gazdaságpolitikája, bánya és pénzreform, kapuadó, külpolitika stb.

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 22:21
 1/2 anonim válasza:

igen. mindkettőről tudni kell h milyen intézkedésket hajtott végre,melyik korban élt,milyen reformokat vezetett be,illetve meddig volt a trónon. az életművét nem kell bemagolni természetesen! de a legjelentősebb eseményeket nem árt tudnod! pl. királlyá koronázás napja,hogyan halt meg stb.

nekem legalábbis meg kellett tanulnom ezeket mert kérdezték

remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem, de nálunk két külön tétel volt. Az egyik az egész Anjou kor: Károly Róbert, Nagy Lajos, a másik tétel pedig Hunyadi Mátyás uralkodása volt, gazdaság, politika, háborúk.

Mindent kellett tudni. Bár azért a térkép sokat tud segíteni, ha valaki tudja használni.

2014. júl. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!