Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a Szent István Egyetem...

Ha a Szent István Egyetem mezőgazdasági mérnöki BSc szakán végzem a tanulmányaimat, akkor kapok diplomát?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
mivel BSc....A felsőoktatási szakképzés nem ad diplomát, de az általad említett alapszak, igen.
2014. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) Csak még nem vagyok teljesen tisztába ezekkel a fogalmakkal.
2014. júl. 17. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
majd megtanulod :) még én is csak, most megyek felsőoktatásba
2014. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Diplomából, vagyis felsőfokú iskolai végzettséget igazoló oklevélből többféle van.


1. A felsőfokú szakképzés, szakképzettséget ad, de felsőfokú iskolai végzettséget nem. (1-2 éves gyakorlat-centrikus, de nem igazán alapozó jellegű képzések)


2. A BSc vagy BA (alapképzés), a legalacsonyabb felsőfokú végzettség, nagyjából a régi főiskolai diplomának felel meg. Ez az első lépcsőfok. (rendszerint 3 éves képzés)

Ez egy nagyon fontos alapozó szint, amelyre további képzéseket lehet építeni.


3. Az MSc vagy MA (mesterképzés, magisztrátusi fokozat), a régi egyetemi diploma szintjének felel meg és BSc vagy BA birtokában lehet jelentkezni rá. Ez a második lépcsőfok. (rendszerint 2 éves képzés)


4. A PhD vagy doktorátus, a doktori iskola után szerzett tudományos fokozat, ami a legmagasabb iskolai végzettség, a régi kandidátusi fokozattal egyenértékű. Ez a harmadik, legmagasabb lépcsőfok. (3 éves képzés, amire MSc vagy MA birtokában lehet jelentkezni)


Speciális esetek:

5. Létezik egységes-osztatlan egyetemi képzés bizonyos egyetemek bizonyos szakjain, ahol a BSc-t és MSc-t egyetlen 5-6 éves képzési ciklusban lehet megszerezni és MSc-vel egyenértékű egyetemi diplomát ad.


6. Léteznek "Szakirányú Továbbképzési Szakokon" szerezhető diplomák, amelyekre BSc vagy MSc diplomával lehet jelentkezni (1,5-2 éves képzések), ha BSc-re épül akkor alapszintű szakirányú továbbképzésről, ha MSc-re, akkor mesterszintű szakirányú továbbképzésről van szó.


7. Létezik az ún. Habilitációs Oklevél, amelyet szintén az egyetemek doktori iskolái adnak ki, de nem iskolarendszerű képzés, hanem egy kb. 1 évig tartó habilitációs eljárás után, amelyre PhD fokozattal, és kb 5 éves tudományos munkássággal, kutatási gyakorlattal, sok publikációval, felsőoktatási oktatói gyakorlattal, idegen nyelvű előadói képességgel lehet jelentkezni. Ma Magyarországon valójában ez a legmagasabb szintű egyetemi diploma, de nem iskolai végzettség, hanem a professzori kinevezés előfeltétele.

2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!