Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmányaimat befejeztem....

Tanulmányaimat befejeztem. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem fogok tovább már tanulni és dolgozni sem, mert babát várok októberre. Ilyenkor be kell jelentkezni a munkanélkülibe? Valami start kártyáról hallottam, hogy meg kell csináltatni. A TB-t nekem kell ezek után fizetnem? Hol? Mennyit? Valaki tudna nekem segíteni ilyenekben? Köszönöm
2014. júl. 15. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentkezni, de megteheted nem kötelez rá semmi, előnyöd sem lesz belőle hátrányod se ha nem mész, mert nyilván nem akarsz elhelyezkedni és el sem tudnak helyezni tekintettel az állapotodra. Start kártya megszűnt 1,5 éve. Tb-t nem kell fizetned, mert dec 15-től kellene, de Te addigra megszülsz és GYED-et kell igényelned, értelemszerűen van járadékod tehát te magad is biztosított vagy.

TB-t akkor kell fizetned ha letelt a GYED és a GYES is és se nem dolgozol se nem tanulsz nappalin..se semmi..pl. tartós munkanélküli vagy.

2014. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!