Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szólják le azokat, akik...

Miért szólják le azokat, akik nem értenek eggyet azzal, hogy hátrányos helyzet plusz 40 pontot jelent a felvételi folyamat során?

Figyelt kérdés
Én inkább a hátrányos helyzetű egyéneknek ingyen tankönyvet adnék, meg ingyen kolit. Az nagyobb segítség lenne szerintem, mint ez.

2014. júl. 18. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem most neked mi bajod gondod van vele?

A hátrányos helyzet egyébként is tág fogalom van aki azért az mert minimum 2 másik testvére is ovodás v. iskolás más mert valamely szülője/testvére "fogyatékos" (még nagyobb tág fogalom)... És ráadásul nem úgy van, hogy szegény nem jár mint sokan azt hiszik ._.


Amúgy is rengetegen élnek vele úgy is, hogy az ember nem mondaná meg, hogy kapták pl. az én osztályomba 24-en jártunk és most kezdték kiírni a pontokat és megkérdeztem, hogy hogy a fenébe van nekik 400+-os mikor nem írtak jobb érettségit mint én és jött a válasz, hogy +40 pont a hátrányos helyzetért kérdeztem, hogy hogy a fenébe és csak annyit írtak, hogy hát elintézték....

2014. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

'Hátrányos' helyzetűként sajnos igazat kell neked adnom. Mi nem vagyunk szegények, apum tartósan beteg, de sok embernél SOKKAL jobban élünk még ha nem is a támogatások miatt (emiatt sokszor fáj is a szívem, ha belegondolok, hogy én ezt a 40 pontot nem érdemlem meg) DE ennyi embernek az ingyen koli/könyvek túl nagy kiadást jelentenének, nem akkorát, mint az, hogy felvesznek x embert akiből azok akik nem tanulnak mindenképp 'le fognak morzsolódni'. Az, hogy helyettük vehettek volna fel olyanokat, akik minden ponttért megküzdöttek, már egy másik történet xD

Én a 40 pontom miatt emelteztem angolból és nem magyarból, szerintem lehet, hogy hasonló eredményeim lettek volna úgy is (csak akkor sokkal többet tanultam volna, ez tény)...

Lényeg a lényeg: sok embernek tényleg szüksége van a támogatásra, és szerintem ez a 'legegyszerűbb' megoldás. Én jobban örülnék annak, ha a felsőfokú nyelvvizsga számítana akkor is, ha emeltezel az adott nyelvből. Sajnos ez viszont nem így van. Mindig lesznek ilyen hülyeségek, van akinek tetszenek ezek a szabályok, vannak olyanok, akiknek nem.

Hozzáteszem, én a 40 pontomtól nem lettem okosabb, csak hülyébb :D Mégis, ez van, ezt kell szeretni / elviselni.

2014. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem a hátrányos helyzet miatt kellene bekerülni a felsőoktatásba, hanem a tudásodért. És még csodálkozunk, hogy hogyan lettek kb. 430+-os pontok mindenkinek. (Itt nem azokra gondolok, akik emelt szintűztek és sokat tanultak a céljuk eléréséért, hanem akik nagyikához jelentkeztek át.)
2014. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert attól, hogy nincs pénzed meg tudod tanulni. Elmész az iskola könyvtárba, vagy a koli számítógépszobájába. Biztos, hogy kell lennie ilyeneknek. Én nekem is ugyanannyiba kerül tanulni, mint egy romának 3 testvérrel, vagy egy fiúnak, akinek szülei 3 éve meghaltak. Ha fáj is, de ez az igazság. A felsőoktatás nem a sajnálkozás helye.
2014. júl. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudod az a bajom, hogy hátrányos helyzet nem ment fel a szaktudás alól. Mondok egy példát! Tegyük fel valaki +40 pont miatt kerül be gépészmérnök szakra, elvégzi. Eddig nincs vele semmi bajom. De most tegyük fel a cégnél az lesz a feladata, hogy tervezzen egy olyan tartályt, ami kibírja az adott nyomást. Jó megtervezi, üzembe helyezik, de azonnal szétszakad a tartály, és elvesz pár életet. És akkor is azt fogja mondani, hogy hátrányos helyzetű vagyok???? Tudod az én szakomon volt olyan tanár, aki nagyon szigorú volt, sokakat megbuktatott, és a szakhoz nélkülözhetetlen tárgy. Most képzeld el az a tanár átengedett egy olyan személyt, aki hátrányos helyzete miatt vettek fel az egyetemre, és mindenki tudta róla, hogy nem egy észlény. Volt egy másik tanár, aki felrajzolta neki az ábrát és azt mondta neki, hogy írjon rá két nevezetes pontot, de még ennyit sem tudott szerencsétlen. Ja és az egyik vizsgán felállt, mondta ezt nem tudom, kivágta a táskáját a kukába és kiment a teremből! És mégis elvégezte az egyetemet!! Csupán ezért zavar!!
2014. júl. 19. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

O_O most komolyan szerinted minden hátrányos helyzetű egy idióta nyomorék vagy mi?

Ha valaki elvégzi a gépészmérnöki szakot 0 tudással akkor azt az egyetemet ahol végezte azonnal be kell zárni..

2014. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ilyet nem mondtam, csak azt, hogy ne járjon ezért 40 pont.
2014. júl. 19. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Mennyire igaza van a 4-es válaszolónak...
2014. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább másként kellene támogatni, vagy legalább ne 40 pontot adni neki. Nekem például egy felsőfokú és két középfokú nyelvvizsgám van, mégis csak az egyikért kapok pontot egy olyan országban, ahol aktuális az idegennyelv-ismeret hiánya...
2014. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!