Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Tudományegyetem =>...

Szegedi Tudományegyetem => Természettudományi és informatika kar => Programtervező informatikus-szakról ti mit tudtok?

Figyelt kérdés
lényegében mindent tudni szeretnék :)
2010. jan. 9. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos tantárgy: kalkulus (tulajdonképpen analízis), kb. 80-85%-os bukási aránnyal. Szóval jól gondolkozz el rajta, hogy mennyire is értesz a matekhoz.
2010. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Jahh ilyenkor mindig jönnek a riogatások, hogy így nehéz, meg úgy nehéz. Ha keményen tanulsz és komolyan veszed eltudod végezni. Rajtad múlik, és nem máson...
2010. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek a második válaszolóval, de azért azt kizártnak tartom, hogy egy átlagember is el tudná végezni, vagy esetleg egy gyengébb képességű, végül is semmit nem tudunk a kérdezőről.
2010. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azért is kérdem mert ide szeretnék jelentkezni, és eddig azt hallottam a főiskolákról, hogy 1 hét tanulás, 3 hét bulizás. Meg abból is indultam ki, hogy ha másnak is sikerül a főiskola, akkor miért pont nekem ne sikerülne? vannak nálam sokkal gyengébb képességű emberek, akik lediplomáztak. Am érdekel a matek, jónak tartom a logikám :) az infón kívül meg elképzelni nem is tudok mást!
2010. jan. 10. 11:33
 5/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én gazdaságinformatikus szakra járok az SZTE-n. Itt 3 informatika szak van: programtervező informatikus, gazdaságinformatikus, mérnök informatikus. Első félévben ugyanazok az alapozó tárgyak. Itt van a Kalkulus 1 is, ami valóban elég húzós, de elég gyakorlással és definíció tanulással meg lehet csinálni. Ha ide jössz, akkor később lesz neked még Kalkulus 2 és talán 3 is, de ebben nem vagyok annyira biztos. A Programozás alapjai nevű kurzussal is érdemes vigyázni, mert ez 10 kredites tárgy, és kb. 30-at érdemes felvenni, hogy időben végezz. Tehát egy tárgy kiteszi a felvett kreditek 30%-át, és ha 1 év alatt nem teljesítesz 30 kreditnyit, akkor átkerülsz fizetősre. Egyelőre ennyi, ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2010. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"1 hét tanulás, 3 hét bulizás."

Ha te emiatt akarsz csak továbbtanulni, akkor inkább hagyd az egészet. Nem csak a program infora értem, hanem az összes fősulis/egyetemi szakra...

2010. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Úgy szeretem én is az ilyen közhelyeket. :D "1 hét tanulás, 3 hét bulizás". Így tényleg nem sok értelme van..
2010. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, nem gondolom hogy a főiskola/egyetem sétagalopp, de azt (is) hallom, hogy a főiskolán/egyetemen elég ha csak a vizsgaidőszakban tanul az ember, (havi 1 hét) a többi pedig lustálkodás.

Persze tudom hogy van ennek másik oldala is, hogy megállás nélkül tanulni kell, (pl:orvosi, jogász) de azt látom hogy olyan embereknek is diplomájuk van, akik nem kifelyezetten azok a tanulós fajták, inkább az éjszakai életet részesítik előnyben. Persze a diplomás munkanélküliek java közülük kerül ki (sztem) én nekem nem ez a célom. Ezértis akarok több felől véleményeket hallani! :)

2010. márc. 28. 08:39
 9/9 anonim válasza:
100%
A természettudományi diplomának nagyobb esélye van, mint pld. egy BTK-s vagy jogász diplomának. Tanulni kell, évközben is keveset, így vizsgaidőszakban sem kell annyit. Vagy nem tanulsz, de akkor vizsgára se jutsz el nagyon. :)
2010. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!