Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sopronban diákoknak albérletet...

Sopronban diákoknak albérletet hol találok?

Figyelt kérdés

Reményeim szerint felvesznek a NyMe - BPK.ra Sopronba, elég messze lakom, 300 Km.re, de mindenképp albérletes szeretnék lenni:)

Keresgettem már, de sem facebook csoportot, se semmilyen ilyen jellegű hírdetést nem találtam. Valakinek ötlete, hogy hol nézhetném meg?:)



2014. júl. 20. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanott ahol máshol, ingatlanhirdető oldalakon.
2014. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

[link]


ez nem rossz oldal. de valamit le kell szögezni. Sopronban az Ausztriában dolgozó munkások laknak albérletben jórészt akik ugye nagyobb összeget is tudnak fizetni, éppen ezért normális körülményű lakásokat horror áron lehet csak találni, ha talál az ember.


Nem értem miért nem akarsz kollégista lenni. MINDEN ELSŐÉVES KAP KOLLÉGIUMOT, ráadásul nagyon jó közösségkovácsoló ereje van. én magam is koleszos vagyok, tapasztalatból beszélek.


Ebben az időszakban rengetegen keresnek albérletet és rögtön lecsapnak rá. Amikor engem felvettek 2012-ben, közel 1 hónapig bújtam a netet nyáron, lett volna albérlet, csak az én részemről nem ért meg annyit amiért kínálták, így vésztartaléknak költöztem be két barátomhoz.


Úgyhogy én már megéltem az albérletkeresés "szépségét". 2013-tól kollégiumban vagyok, hidd el, százszor jobb minden szempontból, Te pedig biztosan kapnál, hiszen elsőéves vagy.

2014. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm. :)

Hogy miért ódzkodom ennyire a kollégiumtól? Ismerem magam, és nem bírom a "bezártságot" egy kis helyen, egy idegen emberrel, ahol a fürdő a folyosón van x emberre.


De magam is beláttam, hogy albérletet, normálisat, nem fogok találni szeptemberig, így beadom a koli jelentkezést . Megpróbálok alkalmazkodni, ha nem megy, évközben keresek más megoldást. :)

Köszönöm a válaszod, nagyon sokat segítettél! (:

2014. júl. 22. 09:08
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy a kérdéseimmel traktállak, de Sopronban tanulsz, ugye?

Annyi lenne a kérdésem, totál függetlenül, hogy tényleg vannak egyágyas apartmanok? Mert amit letöltöttem a suli honlapjáról, ott az volt, hogy igen. Abszolút nem vagyok a koliban jártas, és még ismerősöm sincs, aki tudná, csak ezért kérdeztem. (Mert számomra kicsit fura, de ha tényleg, azt pályázom meg:)) )


Köszönöm!


K.

2014. júl. 22. 09:33
 5/5 anonim válasza:

Én nem tudok róla, hogy lenne egyágyas. Általában kétágyasoktól kezdődik.


[link]

Ezen a honlapon mindent megtalálsz a koleszokról. Ne ilyen lepusztult épületeket képzelj el, ahol csak kollektív helységek vannak, én például a VUK-ban lakom ami a legmodernebb, és ott egy lakóegységbe van 2 szoba 2-2 lakóval, és minden ilyen egységre jut egy wc, fürdő, étkezőrész. Nagyon modern a kolesz és abszolút nincs az embernek bezártságérzete. Te döntöd el, melyik kollégiumba jelentkezel, az összes felújított valamilyen szinten. De ha felvesznek és mész gólyatáborba, akkor ott majd úgyis mindent megtudsz a koleszokról.

Anyagilag és minden egyéb szempontól a legjobb megoldás. Az egyetemi éveid hatványozottan jobbak lesznek, ha koleszban töltöd azokat, pláne az első évben, hiszen akkor teszel szert legjobban barátságokra, és a közösségi élet legjobb helyszíne a kollégium :)

2014. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!