Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz Sopronban...

Tényleg ilyen nehéz Sopronban albérletet találni?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten Ausztriában szeretnénk dolgozni (igazából párom már ott dolgozik, én pedig ott tervezem), úgy döntöttünk, hogy a határ mellett maradva Sopronba költöznénk. Viszont van egy nagy gondunk: az albérlet. Ketten kb. fél millió Ft-ot megkeresnénk, ebből úgy 100-130 ezer Ft körül szánnánk az albérletre rezsi nélkül. Mégsem találunk egy albérletet sem. A legtöbb kiadó ingatlan a különböző ingatlanportálokon már hónapok óta fennvan, semmi frissítés, semmi új kiadó lakás... pedig nincsenek nagy igényeink. Az egyedüli, ami problémát okoz, az az, hogy van egy macskánk, ellenben nem dohányzunk, saját bútorokkal szeretnénk berendezni a lakást (épp ezért nem értem, miért gond a macska sok helyen, hisz pl. két dohányzó ember sokkal több kárt tesz egy lakásban (falfeketedés stb.), mint egy macska), tiszta, rendszerető emberek vagyunk, akik nagyon vigyáznak a dolgaikra. Már az sem baj, ha kicsi a lakás, csak legyen rendesen kifestve, nézzen ki valahogy. Mégis, hetek óta nem találunk egy kiadó lakást sem.
2014. jún. 15. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Ha felkerül egy albérlet-hirdetés pillanatok alatt lecsapnak rá. Saját tapasztalat!
2014. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De hogyhogy ennyire nehéz ott találni? Annyira magasak az árak, hogy alig éri meg helyette nem Ausztriába költözni (Eisenstadt környékén is találni már 400-500 euróért, Sopronban sem olcsóbb sajnos). Egyáltalán ilyen magas árak mellett hogy él meg ott valaki magyar keresetből?

Most is határ mellett élünk egyébként, de itt falun 40-50 ezerért már találni egész normális házakat, városban is 60-80 ezerért már jó lakásokat lehet kifogni. Csak személyes okokból szeretnénk Sopronba költözni.

2014. jún. 15. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a kereslet-kínálat törvénye. Ha drágán is kiveszik az albérletet, akkor természetesen senki sem fogja olcsón kiadni. Ennyi.
2014. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehezen élünk meg magyar keresetből! Itt minden túl van árazva, ez a város inkább az osztrák fizetéshez van számolva. A rezsi, az albérlet, egy saját lakás, minden a másfélszerese errefelé. De beszélhetünk a szórakozásról, bármiről, minden drágább mint keletebbre. Aki idejön ezt vegye figyelembe. Ja, és egy kicsit túlzsúfolt már a város is. Kis utak, hatalmas forgalom.
2014. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem keleti vagyok, hanem szintén osztrák határmenti, csak Vas megyei. Itt szerintem rendben vannak az árak, de a soproni tényleg elképesztő. A rezsi is drágább, mint máshol? Mert akkor ezzel is kalkulálva tényleg lehet jobban megéri kiköltözni egy kisvárosba Ausztriában.
2014. jún. 16. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz körbe a Sopron közeli településeken. Nekem több ismerősöm lakik ott, és drágább a bérleti díjuk, mint Pesten.
2014. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!