Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilencedikesek! Nektek mennyib...

Kilencedikesek! Nektek mennyibe kerülnek a könyveitek?

Figyelt kérdés
Nekem 30500 Ft mindennel együtt. Tesómnak 20000 Ft nyelvkönyvek nélkül. :)

#tankönyvárak
2014. júl. 21. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
12 000 Ft (11-et kezdem),mert ugye van az új törvény,hogy az össz tankönyvlista csak 12 000 Ft-ot nyomhat,így emiatt egy csomó könyvet meg se rendelhettem,és alig lesznek könyveim,de valamelyik osztálytársamnak csak 2 könyve lesz,mert az olaszkönyve került 8000-be,szerencsére és franciás vagyok,mondjuk franciakönyvem nem lesz.Már tanulni sem lehet.De ezek szerint nálatok még nem vezették be.
2014. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem 26.763ft és én is 9-be megyek melyik suliba mész? :)
2014. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kilencedikben (2012) 32 ezer forint volt.

Tizedikben 25, idén 18-20 ezer körül lesz.

2014. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

100%, hogy nálunk még nem vezették be.

Vácra megyek a Boronkayba, tesóm pedig madáchos lesz. De pl. barátnőmnek is - aki a szolnoki közgázba megy - belekerülnek majd harmincezerbe a könyvek...

2014. júl. 22. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából tavaly voltam kilencedikes, de mivel angol előkészítőbe jártam, így majd a mostani évem számít "igazi" kilencediknek. Tavaly kb. 20ezer ft volt a könyvcsomag, idén pedig pontosan 32478ft.

Nálunk sem korlátozták 12000-ben a tankönyvcsomag árát, bár igazán nem bánnánk, mert elég húzós ezt azt árat minden évben kifizetni...Ja, és ugye a nagyszerű új törvényünk szerint, minden iskolában egységes a tankönyvcsomag, viszont az én magyartanárom ezzel a fajta nyelvtankönyvvel nem elégszik meg, így a hivataloson kívül meg kell vennünk +3000ft-ért azt a hiper-szuper könyvet, amiből óhajt tanítani. Tavaly ugyanez volt az angollal, csak ott +5500ft-ot szedtek be mindenkitől. (A 20k-n kívül). Oké, megértem, hogy valószínűleg ezekből a könyvekből jobban lehet tanítani, de ha már egyszer meghozták ezt a törvényt, tudják, hogy nem lehet a listán módosítani és azt is nagyon jól tudják, hogy vannak, akik ezt nem tudják már megvenni, akkor miért kötelezik mégis? Tavaly szavazással döntöttünk az angol könyvvel kapcsolatban...: 32 fős osztályomból 20-an emeltük kezeinket, hogy megtudjuk venni. A többi 12 viszont olyan helyzetben van, hogy nagy kiadásnak számít az az ötezer. Na és mi volt? Többség döntött. Nekik is meg kellett venni...Ezt hihetetlenül igazságtalannak tartom...Ott húzzák le az embert ahol tudják. Elnézést, hogy kitörtem, de elöntöttek az indulatok :DD

2014. júl. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is előkészítős voltam tavaly, akkor kb. 10-11 ezer volt a tankönyvcsomagom, de meg kellett venni hozzá pluszba még hármat. Az Oxford Angol Nyelvtant (kb. 3000 Ft), egy telc-es gyakorlókönyvet (kb. 4000Ft) meg egy kis szótárat az angol könyvünkhöz (500 Ft) Ja, és rengetegszer volt az, hogy nekünk kellett elmenni fénymásolgatni különböző könyvekből nem is csak 1-2 oldalt a saját pénzünkből :D
2014. júl. 24. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor még én jobban jártam :DD

#4-gyes voltam.

2014. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!