Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítani vagy nem tanítani? A...

Tanítani vagy nem tanítani? A tanítás nehézsége és szépsége?

Figyelt kérdés
Tanítóként végeztem 2006-ban, akkor nem kaptam munkát. Irodista lettem. Közben szültem, s most 3 éves gyerekemtől nincs hova visszamenni. Lett volna, lenne lehetőség hogy tanítsak, de félek! Anyukám és férjem erősíti bennem a félelmet,hogy ne menjek tanítani s nem tudok józanul dönteni, hogy akarok-e tanítani. Hol igen, hol nem. Kis faluban lakom, s az unokaöcsémet is tanítanom kellene, illetve mindenkit ismerek, szülőket is stb. Öszzevont osztályok vannak, ettől is tartok. Segítsetek kérlek, ha vannak érvek, ellenérvek. Kisgyerek mellől mennék, felkészülés 2 osztályra, főzés, háztartás otthon..
2014. júl. 24. 07:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyi benned az elhivatottság? Úgy tűnik, nem nagy, ha ez kérdésként felmerül, akkor viszont ne taníts, mert tanítani jól és lelkesen vagy sehogy. De nyilván valamiből meg kell élni, tehát kérdés, hogy van-e más munkalehetőség. Az, hogy a tanítás mennyire okoz örömet, függ a környéktől, más ott, ahol megverik a tanítót, meg ott, ahol felnéznek rá. Egyáltalán rád várnak, hogy eldöntsd? Nem pályáznak erre az állásra tizen?

A felkészülés, ha rendesen akarod csinálni, sok, ráadásul pályakezdő vagy. A főzés-háztartás minden dolgozó nőre igaz, tanítóként rugalmasabban tudod kezelni az otthon töltött munkaidőt, habár ezzel a 32 órával így is, úgy is betettek nekünk, amit lehet, bent kell megcsinálnunk. Plusz még portfólióznod és vizsgáznod is kell.

Arról, hogy mindenki ismer téged, neked kell eldönteni, hogy hátrány-e, fel tudsz-e lépni hivatalos szerepben, miközben te vagy "a Sári". A pénz kevés, viszont máshol is az, a szabadság egy hangyányival több, de az évközi szünetekben valószínűleg kell napközizni, nyáron esetleg táboroztatni, ha van olyan nálatok, amúgy a nyári szünet július 1-augusztus 20-ig. A munka kreatívabb, nagyobb önállóságot igényel, mint egy irodában.

2014. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!