Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a bizonyítványról? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

9.osztályos vagyok egy 5 évfolyamos gimiben, ami a Magyarország legerősebb gimnáziumainak a listáján a 70.hely körül mozog. (Hivatalosan ez az évem a második volt ott, de mivel az elsőt nulladiknak kell tekinteni, ezért az idei volt a 9.-es évem)

Arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi év végi bizonyítványról milyen véleménnyel vagytok..


magatartás-szorgalom: 5-5

angol nyelv: 5D

olasz nyelv: 5D

ének-zene: 5

fizika: 4

földrajz: 4

kémia: 3 (itt igazából a tanár meg akarta adni a 4-est, és el is mondta, hogy szíve szerint megadná, de nem teheti mert úgy álltam, hogy annyit nem kerekíthet fel)

irodalom: 5

nyelvtan: 5D

matematika: 3

rajz: 5

testnevelés: 5

történelem: 5


Összességében az átlagom: 4,6

Erről mi a véleményetek? Akár a ti év végi biziteket is leírhatjátok!

Köszönöm előre is! :)



2014. jún. 15. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó bizonyítvány, nekem is ilyenek szoktak lenni, csak a tárgyak nem mindenhol egyeztek:D
2014. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy erősen humán beállítottságú vagy, jó nyelvérzékkel :) Ez egy jó bizonyítvány, és kész, gratulálok :)
2014. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hacsak nem természettudományos vonalon akarsz továbbmenni, akkor jó bizi :) Bár az a két hármas csúnyán mutat, jövőre próbáld meg elérni a négyest.
2014. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem rossz.
2014. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat! :)


Második válaszoló: Teljes mértékben igazad van, alsós korom óta szinte 100%-osan humános vagyok (mondjuk ez látszik is) és a nyelvérzékem meg a nyelvtanáraim szerint is nagyon kimagasló. Az egész tanév során egyetlenegy négyesem sem volt sem angolból, sem olaszból (nem hiába van ott a "D"), és ezt mind úgy hogy bevallom angolból még a TZ-kre sem tanultam egy büdös szót sem, nem hogy a kisebb dogákra...


Harmadik válaszoló: Na pont itt van a baj, hogy elég erősen term.tud-os pályán akarok továbbmenni... Igazából vagy orvos vagy sebész vagy pedig biosztanár szeretnék lenni... De mind a 3 (pontosabban vegyük kettőnek mert a sebész az orvos "továbbfejlesztése"), szóval mind a 2 pályához elsősorban a biosz fog kelleni, ami pedig csak jövőre jön be nekünk, és az viszont végképp a kedvenc tantárgyam (általánosba 7-8-ban mindig 5-ös voltam belőle, és borzasztóan imádom, szóval azzal nem lesz baj) A kémiát szintén szeretem annak ellenére, hogy 3-as lettem belőle, viszont általánosban 4-5-ös... de a kémiatanár is azt mondta, hogy látja hogy több van bennem csak ki kell hoznom magamból.

A matek meg csak azért lett hármas mert június elején írtunk még egy Tz-t amit nagyon csúnyán elrontottam, és lehúzta 3-asra a 4-esről. Ha azt nem írjuk meg bőven 4-es lettem volna, és ez nagyon idegesít a mai napig...

Megfogadtam, hogy jövőre kémiából javítok és a biosznak meg a kezdetektől nagyon erősen nekifekszek és akkor javulnak az esélyeim... :D

2014. jún. 15. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ha tényleg orvos akarsz lenni, nagyon húzz bele, nem elég a négyes. Ez főként a bioszra kémiára és a fizikára vonatkozik. Az orvosihoz a gimis biológiának nem sok köze van, ellenben a gimis fizikának, kémiának annál több (ezt több orvosis ismerősöm mondta) Ja és orvosihoz biosz ÉS fizika/kémia EMELT érettségi kell. Ehhez nem elég a hármas, négyes, de néha az ötös sem! Szóval jövőre tényleg nagyon húzz bele, bár szerintem neked valami nyelvszak lenne jó (és a leírásod alapján jó nyelvérzéked van).
2014. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást, 3.válaszoló! :)

Tudom, hogy nem elég a 4-es, azért is akarok jövőre belehúzni NAGYON főleg kémiából, mert remélem a biosz menni fog (imádom, ahogy az előbb is írtam), és a fizika/kémia közül a kémiát fogom választani, hiába vagyok fizikából jobb. De azért nem is vagyok elkeseredve, mert az idei évet még nem visszük tovább, magyarul nem számít bele sehova/semmibe.

Amúgy tisztában vagyok vele, hogy mi kell az orvosihoz, ez egy gyerekkori álmom, hogy orvos/sebész legyek, szóval tudok már róla jópár dolgot... :) Szóval tudom, hogy emelt biosz és kémia/fizika kell.


Igazából annak ellenére, hogy tényleg tehetségem van a nyelvekhez, nem nagyon szeretnék nyelvi szakra menni, max idegenvezető szeretnék lenni. Inkább tanulni szeretném őket... már tudok angolul, olaszul, és egy kicsit németül. A németet is meg szeretném tanulni rendesen és ezen kívül még oroszul is. Ja és amúgy a másik álmom az a tanári pálya, ahogy már megemlítettem, szóval ha az orvosi nem jönne össze, tudnék mit kezdeni magammal. Főleg hogy a tanári szakokra csak abból kell érettségizned, amilyen tanár akarsz lenni. Én meg biosz-technika szakos tanár akarok lenni általánosban. Néha talán még a tanári pálya erősebben dominál is, mint az orvosi. Ja és amúgy még a légiutas-kísérő is a szemem előtt lebeg... :)

2014. jún. 15. 22:24
 8/9 anonim válasza:
Nálunk volt olyan, hogy talán pont kémia vagy lehet fizika (ugyan az a tanár) egyik diák 4,2-re állt de addig adta neki az 5-ösöket míg nem lett 4,51 vagy a feletti. Végül egy óra alatt kapott vagy 6-7 ötöst. A tanár amúgy nagyon igazságos és nagyon tisztelik. Senki se mert rákérdezni csak néztünk. De persze meg is indokolta miszerint: figyelembe vette az órai teljesítményét és úgymond órai munkákra írta az 5-öst. Végül is amúgy megérdemelte a diák.
2014. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 4,6 - hoz közelít az átlagom. A többi hozzászólás megnyugtatott, hogy nem lett olyan rossz:)
2014. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!