Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hány évesen kezditek el az...

Ti hány évesen kezditek el az egyetemet/főiskolát?

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok, a Corvinusra jelentkeztem, sajnos pár évet elvesztegettem egy olyan szakon és intézményben, amit inkább nem akarok sem megnevezni, sem jelzőkkel illetni. Nem érzem magam öregnek, de teljesen máshogyan állok hozzá az egészhez, jóval érettebb vagyok.

Röviden, Ti hány évesek vagytok és hogyan érzitek most magatokat?



2014. júl. 24. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen. Egyáltalán nem bántam meg, hogy adtam időt magamnak. Először érettségi után felvételiztem közvetlenül, egy jól hangzó szakra, amire felvettek, de rájöttem, hogy ez nem én vagyok, nem ezzel szeretnék foglalkozni, nem érdekel annyira.

Elkezdtem egy OKJ-t, hátha majd az én vagyok, tévedtem, de közben legalább megismertem magamat és a képességeimet annyira, hogy a következő felvételikor egy olyan szakot jelöljek meg, amit tiszta szívemből szerettem, érdekelt, és látom benne a jövőmet.


Most végeztem, 23 évesen, épp a mesterképzés felvételi eredményét várom. A szakomon elvétve voltak csak 18 évesek, mikor kezdtünk, de ha egyedül lettem volna "idős", akkor sem éreztem volna magam rosszul, mert úgy éreztem, és remélem, húsz perc múlva is így fogom érezni, sínen van az életem.

2014. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, rögtön gimi után.
2014. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen kezdtem.

De amúgy a felsőoktatásba abszolút nincs senki homlokára írva, hogy ki hány éves. Ugyan úgy 30 évesek is járnak nappalira, mint ahogy 18 évesek.

2014. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első szakomat 20 évesen kezdtem, de rájöttem, hogy nem az az én világom, így egy évvel később felvételiztem egy másik szakra.
2014. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
érettségi után jelentkeztem, felvettek, 18 voltam. Legfiatalabb az osztályban, mi több, a suliban. De nem végeztem el, nem tetszett. Most 21 vagyok, felvételiztem egy másik suliba.
2014. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én most 19 éves vagyok, hamarosan töltöm be a 20-at. Most felvételiztem, és be is jutottam! :) Érettségi után 1 éves okj-s tanfolyamot végeztem el. Nagyon örülök, hogy így döntöttem. :)
2014. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

19, rögtön gimi után, jó választás volt, jó döntés

mivel elsőre sikerült eltalálnom mit akarok, ezért komolyan vettem kezdetektől fogva :)

2014. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19 évesen jelentkeztem először, de nem vettem elég komolyan. 1 év után ott hagytam és munkát kerestem. Most 24 vagyok és felvettek műszaki menedzsernek :)
2014. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
19 évesen kezdem a Semmelweis Egyetem védőnő szakát :)
2014. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
22 leszek és most kezdek egy másik szakot :) Elvégeztem egy OKJ-t és voltam másik egyetemi szakon is, de az rossz döntés volt.
2014. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!