Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A barátaim húzzák az agyam....

A barátaim húzzák az agyam. Tényleg igaz, hogy már történelem alapszakkal nem lehet tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igaz. Én tavaly felvételiztem és mi vagyunk az utolsó évfolyam, akik még megcsinálhatják MA-val a tanárit.
2014. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tavaly mintha lett volna valami kavarás, hogy a tanári szakokat külön szedték (ezért lett mondjuk az SZTE-n külön TKK (Tanárképző Központ), ahol az egyes tanári szakokat lehet jelölni osztatlan képzés keretében).
2014. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát de az ide felvi tájolóban, az alapszaknál ott van, hogy lehet tanárnak tanulni vele..
2014. júl. 24. 20:43
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha megyek mesterképzésre?
2014. júl. 24. 20:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Mehetsz mesterképzésre, de nem tanárira. Talán még annyit tudsz tenni, hogy választasz egy tanárképes minort mellé (pl. magyar) és kérvényezed, hogy osztatlan tanáris legyél.
2014. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál eddig is.


Még egy kérdésem lenne.


"A tanárszakra készülő hallgatóknak el kell végezniük 10 kredit értékben pedagógiai és pszichológiai alapozó tárgyakat is.


Az alapképzés végén az oklevél megszerzésének feltétele legalább 180 kredit megszerzése, egy záródolgozat elkészítése és egy sikeres komprehenzív vizsga.



Mesterképzés

Időtartama: 4, ill. 5 félév

Végzettség:

- okleveles történész

- okleveles történelemtanár"


[link]


Most létezik, hogy a károli egyetem oldalán ezeket az információkat még nem frissítették?

2014. júl. 24. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos létezik. :/

Én ELTE-s vagyok és vannak fent olyan információk, amelyek már rég elavultak vagy egyáltalán nem is léteztek az itteni rendszerben.

2014. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha idén jelentkeztél történelem alapszakra, akkor azzal nem leszel tanár.

2013-tól bekerülők esetén 2 szakos és osztatlan a tanárképzés.

2014. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szép akkor, hogy a felvi tájolót sem bírják frissíteni, vagy rendesen kiadni. Direkt megveszem, hogy ne csináljak marhaságot, erre képesek beleírni a hülyeségeket.


Köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 24. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
annyit tudsz csinálni, hogy elvégzed a töri szakot, vagy csak egy félévet, majd jelentkezel tanárira, és ott elfogadtatod a tantárgyaidat
2014. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!