Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem alapszakkal lehetek...

Történelem alapszakkal lehetek történész/tudományos kutató?

Figyelt kérdés
Ha elvégezném a töri BA-t, felvennének valamilyen intézetbe és ott végezhetnék mondjuk levéltári, könyvtári kutatómunkát, illetve azt publikálhatnám? Vagy ehez kell ez a MA is? És ha nem, töri alapszakkal mit lehet csinálni, hisz tanítani nem lehet vele?
2009. aug. 30. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell hozzá MA, de nem biztatlak, mert sokszorosan túltelített a szakma. Ahhoz, hogy bejuss egy kutatóintézetbe, kapcsolatokra van szükség, illetve sokat kell pedálozni bizonyos embereknél.
2009. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Ha esetleg valakinek van saját tapasztalata a problémámmal kapcsolatosan, nagyon megköszönném ha "felvilágosítana egy kicsit".
2009. aug. 30. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

én ebben az évben végeztem el a töri BA-t. Ezzel semmit se tudsz kezdeni, sajnos így van. A csoporttársaim nagy része így tovább ment töri MA-ra kisebb része vagy másik szak MA-jára felvételizett, vagy elkezdett egy új BA-s szakot.

Mivel mi voltunk az első ilyen évfolyam, gyakorlatilag minden MA-ra jelentkezőt felvettek. Vannak olyanok is, többek között én is, akinek nem lett meg a nyelvvizsgája, ezeknek a nagyobb része tovább kíván menni MA-ra a következő évben.

Hogy mit kezdhetsz vele? Nyár elején sok céghez elküldtem az önéletrajzomat, vagy nem hívtak vissza, vagy ha mégis, akkor nem kezdtem el a munkát. (Legtöbb olyan cég volt amelyik bank v valamilyen hiteltanácsadó).

Esetleg próbálkozni lehet múzeumoknál, levéltáraknál, de hogy alkalmaznak-e vagy ha igen milyen minősítésben nem tudom.

Ez év végén több csoporttársunknak nagy felháborodására, olvastunk egy cikket az origo hírportálon, az egyik Tanárunk nyilatkozta a töri BA-ról:"ez olyan, mint egy emelt szintű érettségi". Nem értünk vele egyet, mert közel se olyan volt... A rendszerről pedig nem mi tehetünk. Egyébként a 3 év alatt egy jó szót sem hallottunk egyetlen Tanártól sem a bolognai rendszerről.

Ahhoz, hogy történészként dolgozhass, tehát mindenképpen kell az MA és sok sok kapcsolat a megfelelő emberekkel.

A saját tapasztalatom pedig az, hogy magamat ismerve rájöttem, hogy én nem tudnék ebbe a "körbe" bekerülni, nem vagyok olyan nyomulós, vagy nem tudom hogy fejezzem ki magam, így most egy új BA-s szakra felvételiztem, és az MA-t pedig elnapoltam. A későbbiekben megfogom csinálni, de most arra hajtok, hogy egy használhatóbb diploma tulajdonosa legyek. Történészként pedig nem fogok dolgozni, de minden szívem vágya, hoyg a diplomám meglegyen belőle.

azonkívül a BA-n lesz majd szakosodás, nálunk volt levéltár szakirány, 4 specializáció és voltak akik minort vettek fel, hogy tanári pályára lépjenek.

Biztosan tudod, hogy akik minort vesznek fel azok sem érnek semmit sem 3 év utána a "diplomával", nem tanárok és nem taníthatnak.

Ha pedig időközben meggondolod magad, és nem akarsz töri MA-ra menni, átlehet menni más szak MA-jára is.

Ha van még kérdésed, akkor írj!

2009. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Én is idén végeztem fősulin könyvtár szakon, de elgondolkoztam, hogy érdemes lenne megcsinálni a törit, mert nagyon érdekel de végül is nem jelentkeztem, inkább a munkaeőpiacon próbálom ki magam... eddig semmi, úgyhogy munkaügyön regisztráltattam magam és jelentkeztem képzésre, amúgy ezt neked is ajánlom, mert sok helyen nyelvvizsga felkészítőre is lehet jelentkezni és mellette kapod a minimálbér 80%-át, és 90%-osan utazhatsz. Érdemes érdeklődnöd a lakóhelyedhez közeli kirendeltségén. Sok sikert a nyelvvizsgádhoz és a továbbtanuláshoz vagy a munkakereséshez.
2009. aug. 30. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
(előző válaszadó vagyok) Köszönöm a Te válaszodat is! Megfordult a fejemben a munkaügyi dolog is, de mivel felvettek igazgatásszervezőre, így most abba vágok bele.
2009. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!