Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki megy önköltséges szakra és...

Ki megy önköltséges szakra és miből fogjátok finanszírozni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 22:22
1 2
 1/12 Tgeenay ***** válasza:
61%
Én és wowban goldot botolok
2014. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Én nem arra megyek, emrt nem szeretném diákhitellel kezdeni a jövőmet. Bár akiben megvan a kellő hozzáállás és kitartás annak ott a diákhitel! Esetleg ha job családból származik akkor apuka anyuka. :D Mégis mire számítottál? Egyértelmű, hogy diákhitelből fogják finanszírozni. Senki sem tud annyit összekeresni egy nyáron!
2014. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én éppencsak, hogy lecsúsztam a támogatottról, de a szüleim biztatnak, hogy így is jó lesz. Évet semmiképp sem szeretnék halasztani, úgyhogy marad az önköltséges. A szüleim támogatnak(bár nem élünk nagy lábon, de valamennyit sikerül félretenni), és remélhetőleg nagymamám is segít, valamint nagybátyám, aki Ausztriában él. Illetve én is szeretnék elcsípni valami diákmelót, Erasmusra is fogok pályázni, meg ki tudja, lehet még átsorolnak. :) Nem kell feladni, bár én is el vagyok kenődve, de meglesz az. Neked is ezt tanácsolom.
2014. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Azok mennek akik nem jutottak be államilag támogatottra szakra és felvételi során megjelöltek önköltséges szakokat is.

Diákhitel1 vagy/és Diákhitel2 vagy/és képzés alatti munka és más pénz szerzési módszerrel finanszírozzák. A lényeg, hogy pénzből fogják fizetni.

2014. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én csak jövőre megyek felsőoktatásba, de nagyon parázok az önköltséges szaktól, mert a szüleim nem tudnak segíteni és ez mellett pedig még a kollégiumot/albérletet és alap dolgokat is kell majd fizetnem.
2014. júl. 24. 22:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megyek, államit nem is jelöltem, mert tudtam, hogy annyi pontom nem lesz. Mi elég jól élünk, ezért a szüleim fogják fizetni.
2014. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Tanújá, oszt mehetsz államira. Ennyi a titka.
2014. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk öcsém érintett. szüleim perkálnak, de ha likviditási gondjaik lennének akkor én.


tanulásra költeni szerintem a legnemesebb...mégis sokan azzal szoktak valakit cikizni mert önköltséges és nem azzal hogy dohányzik , iszik satöbbi...ezt nem értem

2014. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Sokkal inkább a gyerek taníttatására költse a szülő a pénzét, mint cigire, alkoholra.

Gazdasági szakra megyek és fizetősre. Tudom, hogy néhány embernek sikerül, de szerintem szinte elérhetetlen elérni az egyes szakokon előre meghatározott pontszámot.

Én már nagyon régóta gyűjtöm a pénzt. Már több éve dolgozok egész nyáron és ezt a pénzt mindig félretettem. Most ott tartok, hogy a bankban kb 5 félévre elég pénzem van. Persze tudom, hogy a tandíj nem az összes költség. Persze amúgy ha meg tudom oldani, akkor valami diákmelót én is nézek majd, ami nem megy a tanulás rovására.

2014. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, h bármi hasznosat is tudok írni, de nekem szüleim kifizették. Olyan anyagi helyzetben voltunk,h megtehettük. Ráadásul marha nagy mázlim is volt, mert Bpn egy rokon üresen álló lakásába költöztem be, így még lakbért sem kellett fizetni. Ennek ellenére még egyszer nem csinálnám így végig, nem is nagyon akartam, de szüleim rábeszéltek.
2014. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!