Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljam meg mindezt?

Hogy tanuljam meg mindezt?

Figyelt kérdés
Jövőre biológia faktos leszek és fel kell készülni a tizedikes anyagból. Tavaly 5,0 lett az átlagom de mostanra mindent elfelejtettem. - Ez általában így van - Hogy tanuljak meg szeptemberig kb. 60 oldalt hatékonyan?

2014. júl. 24. 23:07
 1/6 anonim válasza:
100%
Azért ez nem olyan vészes,ha minden nap leülsz végulis elég minden nap mektanulnod 2 oldalt, bár ha egy kicist rákapcsolsz, akk hamarabb is meglehet, és akkor ismételhetsz hogy el ne felejtsd :)
2014. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
több mint 30 napod van. napi 2 oldal + az előző oldalak ismétlése igazán nem megterhelő, pláne ha már egyszer tanultad. oké, hogy elfelejtetted, de amikor átnézed, akkor elő fog jönni egy bizonyos tudás.
2014. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is azért kérdeztem mert megterhelő lenne, csak egyszerűen hiába olvasom nem tudom megjegyezni, mindig kimarad valami, akárhányszor mondom el magamnak... Valami hatékony tanulási módszer kellene nekem, mert az, hogy leülök és bámulom a jegyzetem nem vált be =/
2014. júl. 24. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
írj minden leckéről/témáról egy rövid kulcsszavas vázlatot, és azt nagyon tanuld meg. utána építkezhetsz erre.:)
2014. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2-3 nap alatt tanulok meg 60 oldalt, szóval menni fog neked is 1 hónap alatt simán. Ha van időm, azt csinálom, hogy kulcsszavak kijegyzetelek, azokról beugrik minden. :-)
2014. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tizedikes anyag egyáltalán nem nehéz (az öröklődésen kívül). Kétlem, hogy mindent elfelejtettél volna. Szerintem átismétléssel bőven eszedbe fog jutni minden, és azért lássuk be sok időd van még.

Egyébként én februárban találtam ki, hogy biológiából érettségizek és hova fogok menni továbbtanulni. Mondhatni utolsó pillanatban. Ez azért volt probléma mert én csak két évig tanultam bioszt de, amit tanítottak minimális volt, inkább természetfilmeket néztünk. Aztán ugye még volt pár érettségi tárgy azokra is kellett készülni.

Beszereztem a mozaikos tankönyveket, amikor volt időm jegyzeteltem belőlük, otthon átismételtem. De dolgoznom is kellett, szóval nem igazán tudtam tanulni.

A mozaikos tankönyvekből 4 db van, szóval érettségiig durván 820 oldalt kellett átvenni és hozzátenném, hogy ezek mellett volt jó pár könyvem még, amikből készültem. Tényleges tanulásnak úgy 1 hónapot tartanék. Ennyire volt időm. Az írásbeli és a szóbeli előtti egy héten nagyon hajtottam és akkor is sajátítottam el ténylegesen a dolgok legjavát. Egyébként középszintre készültem és 80% lett. Nem tanulok könnyen, mert magolok.

Kis érettségin meg két tárgyból 2 nap alatt 70 oldalt tanultam meg. De ez az én hibám, mert lusta voltam és az utolsó pillanatra hagytam. Ha hajtás van jobban odateszi magát az ember.


A vázlat sokat segít, és azzal is valamilyen szinten tanulod. Én sokszor visszatértem egy egy anyagrészre. Volt hogy napokkal később. És amúgy attól még hogy sokadszorra nem tudod felmondani hibátlanul magadnak, nem jelenti azt, hogy nem tudod. Később ha szükséged lesz rá eszedbe fog jutni minden. 60 oldalt egy hét alatt röhögve kijegyzetelsz, és napokra beosztva 1 óra tanulással meg is tanulod. Nem tudom, milyen könyvből tanulsz, de ha mozaikos, akkor vedd hozzá a 11.-est mert az konkrétan a megismétlése valamilyen szinten a 10.-esnek és sokkal részletesebben foglalkozik a témakörökkel.

2014. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!