Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítségre lenne szükségem....

Dóri1994 kérdése:

Segítségre lenne szükségem. Idén érettségiztem és felkértek, h segítsek egy lánynak felkészülni a pótvizsgára. (12. évfolyam) Nincs még ilyenbe tapasztalatom, hogyan kellene kezdeni? Milyen feladatok fordulnak elő legtöbbször a pótvizsgán?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget!

2014. júl. 24. 23:41
 1/3 A kérdező kommentje:
* matematika pótvizsga
2014. júl. 24. 23:44
 2/3 valamiparadox ***** válasza:

Pótvizsgán valószínűleg a tanultakhoz hasonló feladatok lesznek.(De ha eltérnek,akkor is olyanok lesznek,amiket a tanultak alapján meg kéne tudni oldani.)

Szólj a lánynak,hogy mondja meg,hogy 1, miket tanultak (mutassa meg a füzetét),főleg idén 2, melyek mennek neki a legjobban és a legrosszabbul. Amik jobban mennek, azokat fussátok át,míg a rosszabbakba menjetek bele komolyabban.Viszont,ha tényleg nem mennek,akkor pár témakört hagyjatok ki (vagy csak említés szintjén vegyetek át pár dolgot).Talán nem a legjobb megoldás,de ha nem fog minden menni,akkor legalább pár dolog menjen jól. Egyszer nekem is segítenem kellett matekban.Előre elkértem a feladatokat,amiket kapott.Kiválasztottam,hogy melyikekre emlékszem és meg is tudom oldani;azokban segítettem.

Nem tudom,hogy miket tanultak,de (szerintem) a statisztika,valószínűségszámítás,kombinatorika és a trigonometria nem olyan nehéz témakörök és nem is kell túl sokat megtanulni hozzájuk (csak megérteni);ezek voltak is az idei érettségin. (Viszont,ha kaptak feladatlapokat és láthatóan nagyobb arányban van egy témakör,ami rosszabbul megy neki,akkor nem lehet megkerülni.)

2014. júl. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valószínűleg nincs füzete sem, mert nem nagyon járt be órára egész évben munka miatt. Semmi papírt sem kapott,hogy mi várható a vizsgán
2014. júl. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!