Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális munkásnak szeretnék...

Szociális munkásnak szeretnék tanulni. Megéri? Mennyit keresnek? Tényleg keresik őket nagyon az osztrákok? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Szociális munkára jelentkeztem, de csak felső fokú szakképzésre vettek fel ami ugye nem ad diplomát. Van már egy ifjúságsegítő okj-m...Érdemes így odajárnom? Felső fokúval, diploma nélkül is ellehet helyezkedni szocmunkásként? Külföldön tényleg jobban keresik őket? Mindenki véleményére és tapasztalatára kíváncsi vagyok, főleg akik érintettek is a témában. Köszönöm!

2014. júl. 25. 11:04
 1/5 amira21 ***** válasza:
Nem sokat tudok segíteni, de nálunk a tanárok azt mondták hogy nagyon keresett szakma, szerintem akár itthon is eltudsz helyezkedni.
2014. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak úgy lenne :) Csak mindenhol azt olvasom, hogy nem kellenek, sok van belőlük, és nem fizetik meg őket. Plusz diploma nélkül egy felső fokúval nem tudom hogy bárhova felvennének-e...
2014. júl. 25. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól tudod, hogy "nem kellenek, sok van belőlük, és nem fizetik meg őket". Főiskolai diplomám van belőle, sajnos...amikor elkezdtem a múlt században még érdemes volt ezt tanulni, mikorra végeztem, bár beteltek az állások...

Külföldön állítólag jobban keresett, de nem hiszem, hogy okj-vel mennél valamire.

2014. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szocmunkás végzettségem van (főiskolai) és dolgozom amióta átvettem a diplomámat (1,5 éve jelenleg) a szakmámban. Az én munkahelyemre az elmúlt másfél évben utánam még nyolc embert vettek fel utánam szintén szocmunkásként, és még van felvétel. Én cáfolnám, hogy telített a pálya. A felelősség nagy, és a fizetés nagyon kevés. Külföldön biztos jobban megfizetik, de oda meg erős nyelvtudás kell. FSZ képzéssel ezen a területen is sokkal nehezebb elhelyezkedni, nem azt mondom, hogy lehetetlen, de inkább csináld meg a főiskolát is, ha tényleg szeretnéd. Egy kezdő fsz fizetés szociális területen 66 ezer nettó (kb. az éhhalál). Szerintem amúgy a felsőfokú szocmunkás és az ifjúságsegítőképzés között nem lehet nagy különbség, megkockáztatom, hogy semmi. Én olyat is hallottam, hogy az ifjúságsegítőképzéseket megszüntetik mivel semmi értelme, és felsőfokú szm képzést indítanak helyette. Szerintem ugyanaz a kettő csak más néven. Én nem pazarolnám erre az államira támogatott féléveimet!
2014. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a bajom hogy nem akarom erre pazarolni a féléveimet, de ha elvégzem ezt a két évet akkor tudok alapképzésre jelentkezni szocmunkára, és beszámítják a kreditjeim, és így nem kell 3 évet járnom. És ha ezzel ennyire nem lehet elhelyezkedni, plusz ennyi pénzér, akkor mindenképp megcsinálom a diplomát...azt tudom hogy ez az ifjúságsegítő nem ér semmit, még a mi tanáraink is megmondták hogy az menjen rá akinek csak a többletpont kell az egyetemre, mert hogy munkánk nem lesz vele az 100%...mindenesetre én úgy gondolom nem hátrány hogy van ilyen képzettségem, de diplomát akarok mindenképp. Megkérdezhetem mennyit keresel így diplomásként?:)
2014. aug. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!