Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így is felvehettek vajon?

Így is felvehettek vajon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két főiskolára jelentkeztem, de csak az egyik alkalmasságiján voltam, ahol elutasítottak (ének miatt). Így elvileg automatikusan a másikra sem vesznek fel, viszont tegnap jött egy sms, hogy a pontom meghaladta a ponthatárt. Ez attól az iskolától jött, amelyiknek az alkalmasságijára sem tudtam elmenni. Most megnézem, és minden létező menüben, ahol a státuszomat lehet nézni, az van zölddel kiemelve, hogy "Felvételi döntés: Felvételi pontszáma elérte az állami ösztöndíjas képzés ponthatárát " , és hogy aktív a jelentkezésem. Ez most mi? Nem értem.... nagyon szeretném, ha még is felvennének, de az eszem azt mondja ne bízzak benne. Abszolút tapasztalatlan vagyok, szóval ez csak egy mondat, és majd pár nap múlva megjön az elutasító szöveg is, vagy tévedés történt és felvettek :O?
2014. júl. 25. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg hiba, inkább írj / telefonálj a felvinek, minthogy később koppanj.
2014. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor hiba lehet, mert "ilyen" szöveggel a felvetteket értesítik?

Én is azon gondolkodtam, hogy szólni kéne.

2014. júl. 25. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen szöveggel a felvetteket értesítik. Viszont neked mindkét helyen alkalmasságit kellett volna tenned. Az egyik helyen elutasítottak, a másik helyre meg el se mentél, tehát a felvételi követelményeket nem teljesítetted. Szóval itt valószínűleg benéztek valamit.
2014. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok olyan jó ember, mint Mandulavirág. Várnék addig, míg el nem kezdik kiküldeni a felvételi leveleket, ez egy-két hét. Ha kapsz, akkor hát hajrá, ha ők azt írták, felvettek, akkor nincs mit tenni, fel vagy véve. Ez olyan, mintha rossz árcédulát raknak valamire, annyiért kell eladniuk akkor.


Ha meg nem kapsz levelet, akkor mindegy, számítottál rá, jövőre újra próbálkozol.


Persze azért ne nagyon hangoztasd majd, hogy nem is voltál alkalmasságin... : )

2014. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló :D nagyon aranyos vagy, szinte szóról szóra azt mondtad el, amit a férjem :))))!

Az alkalmasságira nem leszaromból nem mentem el, hanem azért, mert akkor még nagyon úgy tűnt, hogy nem tudok majd suliba járni. Sok minden összejött akkoriban. Most már sok mindent máshogy látok, máshogy állnak a dolgok.

Úgy teszek, ahogy a férjem, és a 4-es válaszoló tanácsolt. Ha ők egyszer azt írták, hogy felvettek, akkor nem állok neki vitatkozni, csak csendben, magamban megköszönöm nekik, és határtalan hálával, és alázattal tanulok majd :). Persze csak ha......, addig meg csendben, türelmesen várom, hogy valamit jelezzenek :).

2014. júl. 25. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd mindenképpen írj, kérlek, hogy mi lett a végén!!
2014. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, engem is érdekel, hogy sikerül-e ez a csoda, ha már így belevágsz. :-)
2014. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elfelejtettem válaszolni, most viszont egy másik kérdés kapcsán eszembe jutott, hogy írjak. Tényleg felvettek, és sikerült is az első félévem :).
2015. jan. 21. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!! :))
2015. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most pedig már a IV. félévet csinálom :)!
2016. márc. 31. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!