Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételi eljárás! Tudom,...

Pótfelvételi eljárás! Tudom, hogy nem lesz meg a 260 pontom, ezért pótfelvételit kell igénybe vennem, és felsőoktatásra tudok csak jelentkezni. Vajon felvesznek?

Figyelt kérdés
Van esélyem a BGF-PSZK Gazdálkodás és Menedzsmentre(felsőoktatás) bekerülni ha 230-240 pontom van? Oda a meghirdetett jelentkezéskor max 30 fő. Attól félek, hogy oda már nem tudok bejutni. Pontosan hogyan zajlik ez a pótfelvételi...? Válasszak másik szakot...? Sajnos nincs ismerősöm aki járt hasonló cipőben.

2014. máj. 27. 21:28
 1/10 reptoid ***** válasza:
93%
Pótfelvételi során sem vehetnek fel 260 pont alatti embereket.
2014. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felsőoktatásra 220 a minimum ponthatár. Nem 260.
2014. máj. 27. 21:40
 3/10 reptoid ***** válasza:
93%
Szerintem te a szakképzésekre gondolsz.
2014. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Felsőoktatási szakképzésnél van alacsonyabb ponthatár, nem az alapképzésnél ott 260 a pótfelvételinél is.
2014. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
észrevettem, hogy lóval sakkozom. Az alapképzés az alapképzés (diploma), a felsőoktatás az szakképzés (felsőfokú okj).
2014. máj. 27. 22:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit könnyítek! Vegyétek úgy, hogy a felsőoktatás helyén FOSZK szerepel azaz felsőoktatási szakképzés. És nem alapképzés, nem mesterképzés nem más.
2014. máj. 27. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

A felsőoktatás a főiskola és az egyetem összesített elnevezése. Ha már ennyire okos vagy ezt is tudhatnád.

Azt pedig, hogy felvesznek max egy jósnő tudná megmondani. Bár ahogy nézem az előző években 260 körüli pontok voltak.

2014. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
elolvasta valaki a kérdést? :D Ti inkább arra válaszoljatok ha lesz e gyerek ha ruhában csináltuk....?!
2014. máj. 27. 22:25
 9/10 reptoid ***** válasza:
100%

Elolvastuk a kérdést, hidd el.


Egy szóval nem írtad a kérdésedben, hogy a felsőoktatási szakképzésekre gondolsz. Felsőoktatás szó alatt az emberek igen nagy része az alap-, mester- és osztatlan képzéseket érti. Mellesleg az általad írt szak azon a karon nem csak szakképzésben, hanem alapképzésben is indul. Na innen legyen okos az ember és lásson a fejedbe, ha még külön írod is utána, hogy felsőoktatás. Ami, mint már mondtam, sokaknak mást jelent, mint neked.


Persze érvelhetsz még azzal, hogy leírtad a 260 pontot is, és tudod, hogy nincs meg, de a kérdésedben ok-okozati viszonyt tüntetsz fel a kevesebb mint 260 pontod és a pótfelvételi ténye között. Ezek között azonban nincs ilyen összefüggés, így joggal gondolhatják a kérdésedet olvasók, hogy kusza a kérdésed, nem vagy tisztában a dolgokkal.


Úgyhogy első körben én a helyedben a magam háza előtt sepregetnék, aztán csesztetném a kérdésedre válaszolókat.

Ha ezzel megvagy, akkor pedig ajánlom az ezotéria, jóslás témakört.

2014. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyet kell értsek, teljesen tisztáznod kéne a fogalmak jelentését magadban. Én kilogikáztam, mit akarhatsz, de tény, hogy elég link módon fogalmaztál.

És a rosszindulatúak erre a megfogalmazású kérdésre annyit írnának csupán, hogy egy ilyen embernek nincs helye a felsőoktatásban (amit már a pontjaid alapján is lehetne indokolni).

2014. máj. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!