Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizők! Sikerült...

Idén érettségizők! Sikerült bejutni egyetemre/főiskolára? Hány pontotok lett, milyen szakra mentetek?

Figyelt kérdés
Illetve akiknek nem sikerült, mihez kezdenek a továbbiakban?

2014. júl. 26. 14:31
 1/6 anonim válasza:
ELTE-BTK skandinavisztika :) 433 volt a ponthatár ,nekem meg 435 volt :)
2014. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

436 pontom lett, ami pszichológiára lett elég. Nem ezt akartam, hanem nemzetközi gazdálkodást, de ott ugyanúgy maradt a 460... Amit már komolyan nem tudom hogyan lehetne elérni vagy ki az oda való. Pedig két közép nyelvvizsgám van és csak ötösök lettek az érettségiim. Eléggé elszomorító, hogy annyi belefektetett energia és nem kevés pénz (különtanár) nem hozta meg az eredményét.

Valószínűleg a pszichológiát nem kezdem el, nagyon nem az én világom. Fizetősre nem tudok így menni, de ha tudnék se akarnék, mert a családban már van egy fizetős plusz szerintem nem is azt érdemelném, hogy én fizessek ilyen eredményekkel.

Talán fél év Ausztria, ott felturbózom a nyelvtudásom, hazajövök és újra leteszem az érettségit vagy felső nyelvvizsgát. Plusz még a töri emelten gondolkodom.

Nem adom fel az álmaim, mindenképp olyan szakot akarok, amin a nyelvekkel, kicsit gazdasággal (így nem is biztos, hogy nemz. gazd. lesz jövőre) tudok foglalkozni.

Remélem kimerítő választ adtam. Most visszaolvasva indulatosnak éreztem az írásomat, de azt hiszem ez nem ok nélkül van.

Magamat is hibáztatom persze, hiszen a sorrend beírásakor nem gondoltam ezt az egészet annyira alaposan át! :/ :)

2014. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

KRE-magyar :)

392

2014. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sikerült. Semmelweis Egyetem-ETK-védőnő szak. 344 pontom lett. :)
2014. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
KRE-anglisztika, 394 pont. Bár én nem idén érettségiztem:)
2014. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ELTE TTK földrajz-történelem tanár szak


362 pontom lett és én voltam a ponthatár :D

2014. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!