Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek igazságügyi orvosszaké...

Lehetek igazságügyi orvosszakértő külföldön?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem az orvosit és a rezidensképzést külföldön kezdem el, lehetek kint igazságügyi orvosszakértő?

Márhogy ennél a szaknál nincs olyan kritérium a legtöbb országban, hogy csak állampolgár végezhet ilyen tevékenységet? Európai országba, valószínűleg Németországba vagy Angliába szeretnék majd kimenni dolgozni, és hát tetszik ez a szakma.



2014. júl. 27. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
lehet ilyen kitétel hogy csak állampolgár végezhet ilyen munkát
2014. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet ilyen, a kérdés az, hogy van-e? :)

Anglia érdekelne leginkább. Ha a rezidensképzést kint kezdem, akkor a jogi résszel elvileg nincs probléma. Emellé kell egy erős angoltudás, hiszen egy orvosszakértőnek gyakran tanuként is fel kell szölalnia.

Engem ez a szakterület érdekel leginkább, de itthoni fizetéssel... :(

2014. júl. 29. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Az biztos hogy van ilyen külföldön is, miért ne lenne. Az a kérdés hogy milyen státuszban foglalkoztatják őket. Van olyan foglalkoztatás (pl. köztisztviselő, rendőr) ami csak állampolgár végezhet, nem csak nálunk külföldön is. Tehát ha nem vagy pl. GB állampolgár akkor nem lehetsz. Nem tudom, ezt csak példánk írtam hogy ez esetleg lehet akadály.
2014. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!