Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év a rezidens képzés?

Hány év a rezidens képzés?

Figyelt kérdés

-Igazságügyi orvosszakértő

-Mentőorvos

Ez a kettő érdekelne. Köszönöm!



2014. júl. 20. 01:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A rezidensképzés ugyanannyi, 2,1666 év. Nem a szakképzésre gondolsz?
2014. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

olyan szak nincs hogy orvosszakértő

oxyológia 5 év

2014. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazságügyi orvosszakértő az nem egy konkrét rezidens képzés által lesz valaki. Lehet bármilyen szakorvos, dolgozik X helyen és jelentkezik az Igazságügyi Szakértői Kamarába felvételre. Ha éppen olyan ügy van, akkor őt rendelik ki szakértőnek. Legtöbben főállásban valahol dolgoznak mint szakorvos és az agy +jövedelem, vagy an aki vállalkozó lesz és csak ebből él meg ha elég sok kirendelést kap.

Feltételeket olvasd el az alábbi linken:

[link]

Mentőorvos=oxiológus szakorvos 6 év

2014. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2014. júl. 20. 12:09
 5/12 anonim ***** válasza:
De, van igazságügyi orvosszakértő szakképzés.
2014. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, itt nem azt vitatta senki hogy nem képzik őket. Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara (MISZK) gondoskodik erről a képzésről. De ez nem a rezidens képzés, és nem szakorvos képzés, hanem ha egy szakorvos ilyennek is akar foglalkozni akkor a MISZK továbbképző tanfolyamain részt kell vennie.
2014. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a hozzászólásodat nem így értelmeztem. Azt írtad, hogy bármilyen szakorvosnak felvételiznie kell, és aztán kirendelhetik szakértőnek.

De igazságügyi orvosszakértő is csak szakvizsgával lehet valaki.

2014. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem, hogy ha valaki elvégzi a 6 évet, akkor utánna neki kötelező a rezidens vagy maradhat az egyetemen kutatni?( vagy PhD-re?)

Ha viszont elmegy rezidensre akkor megcsinálja a 2 évet és utána jelentkezik szakorvosira ami xy év?

2014. júl. 22. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem muszáj menni.

A rezidens meg a szakorvosképzés tulajdonképpen párhuzamosan fut.

2014. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem párhuzamosan fut, hanem a szakorvosképzés része a rezidensképzés...
2014. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!