Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8,5 hónap alatt hogy készüljek...

8,5 hónap alatt hogy készüljek fel egyedül 2 emeltre?

Figyelt kérdés

Nem kerültem be az 1. helyen megjelölt egyetemi szakra. Az a baj,hogy én csak azt szeretném ; ezért nem iratkozok be oda,ahová felvettek.


1 évig otthon leszek. Dolgoznom kell (ez egy büntetés-lecke a szüleim részéről) , emellett emelt magyar és emelt töri érettségire készülni egyedül. Hogy fogjak hozzá? Tanulási tippeket,estleg könyvcímeket kérek :)


(felsőfokù angol nyelvvizsgát is teszek. A szüleim a jogsi letételét is elvárják; de így is örülni fogok hogy élek.)



2014. júl. 28. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

miért nem akarsz beirarkozni oda , ahova felvettek? akkor minek jelölted be?


amúgy ennyi szerintem nem fog menni

emelt magyar nehéz, emelt töri naggyon nehéz (szinte még azt is kell tudni, hogy mikor ment kulálni az egyes uralkodó stb)

felsőfokú angol? ilyen jól megy a nyelv?


bünti meló? nem fogsz szerintem találni munkát

2014. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

" A szüleim a jogsi letételét is elvárják, de így is örülni fogok, hogy élek"


Jajj, mindjárt megsajnállak, nekem nem fizetik a szüleim a jogsimat, megmondták,h ogy vagy a nyelvvizsgát fizetik ki, vagy a jogsit, válasszak... Amúgy meg egyedül szerintem sem igen fogsz tudni felkészülni. MEg fogsz halni? Én egyetemre megyek, mégse gondolom, hogy teljesíthetetlen...

2014. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az igazán kedves kommenteket.


Igen,nagyon jól megy a nyelv,ugyanis nyelv szakra jártam; 1-2 hónap ismételgetés után le tudom tenni a felsőfokút.


Magyar faktra jártam,imádom a magyart,úgyhogy ennek nem hiszem,hogy lenne akadálya. A töri viszont már neccesebb.


Remélem akad pár normális ember ezen az oldalon,aki hasznos tanácsokkal tud szolgálni.

2014. júl. 28. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg normális kérdést tegyél fel, ahol pl. megemlíted, mennyire megy jól a történelem, milyenre sikerült az érettségid. Ebből már ki lehetne indulni. Szerintem rendelkezel most annyi szabadidővel, hogy ezt megtedd.
2014. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3


Ez mégis milyen hülye döntés már. Kifizetik a ~30 ezres nyelvvizsgát, vagy a ~150-200 ezres jogsit, nagyon nehéz döntés.


8,5 hónap meg rengeteg idő, konkrétan negyedennyi idő elég lenne a felkészülésre (na jó, legyen csak feleennyi idő, mert 2 tárgyról van szó).


Hogy mégis hol kezdj neki? Az elmúlt év összes érettségijét szedd le, és oldd meg őket, vagy legalábbis nézd át milyen témából fordultak elő gyakran kérdések, és azokat különösen tanuld be. Ezen kívül minél hamarabb tudd meg milyen szóbeli tételek lesznek, és kezd el kidolgozni azokat.


Ha meg még nem dobtad ki a középsulis könyveidet, akkor ásd elő azokat, és abból tanulj.

2014. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6: ja csak a nyelvvizsga kell a diplomámhoz, és hozzá tartozik a több nyelvkurzus és tankönyv is ;)
2014. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első kommentelő alaptalan dolgokat ír, amik abszolút valótlanok, le is pontoztam érte, gondolom te is.


Az emelt történelem érettségi talán a legkönnyebb az összes emelt közül. Egyetlen különbség a középszintű és emelt között, hogy emelten nem használhatsz atlaszt, tehát az évszámokat és a helyszíneket, személyeket magadtól tudni kell, illetve nem árt részletesen felkészülni az anyagokból. Diákkapun sok anyag van pdf formátumban, amik a témakörök követelményeit leírják, illetve a tankönyveket alaposan tanulmányozni kell hozzá.


A magyar érettségi valóban nehéz, de arra is lehet készülni. Annyi, hogy ott szövegértésnél is, amikor verset kell értelmezni, nagyon jól el kell tudni vonatkoztatni a témától, és olvass el minden fontosabb kötelező olvasmány rövidített változatát, és nézegesd az előző évek emelt szintű érettségijeit, hogy nagyjából képben legyél az esetleges témákkal. Szerintem meg lehet csinálni. Egyetemen ettől többet kellesz majd tanulnod ennyi idő alatt, mint, ami most rendelkezésedre áll, legalább ezzel is készülsz egy kicsit.

Amúgy megértelek, én sem mennék olyan szakra, ami nem vonz annyira, mint az első, hiába megjelöltem, és még sokan így vélekednek a dologról.

2014. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. júl. 28. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!