Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben kezdek egyetemen...

Szeptemberben kezdek egyetemen gépészmérnök képzésben. Mikor kell majd CAD programot használnom, illetve házikat csinálnom CAD programmal? Már az első félévben vagy később?

Figyelt kérdés
Ha valaki pontosan letudná irni azt megköszönném. Azért kérdezem, mert laptop vásárlás előtt állok és mint mindenki tudja a technika rohamosan fejlődik. Fogalmam sincs milyen a képzés egyetemen, de ha csak később kell a fent emlitett programot használnom, pl 2. szemeszterben akkor inkább várok a vásárlással. Hátha kicsit olcsóbb lesz pl 8GB RAM stb.

2014. júl. 28. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, egyetemi feladatokhoz messze nem kell egy csúcsgép (ártani persze nem árt, de ha alapvetően nincs még rá szükséged, fölösleges túl nagy kiadásba verni magad). CAD programokról elmondható, hogy mindenből minél több van, annál jobb, de ha már elfut rajta az adott program, akkor egyetem alatt az bőven elég lesz.

Másodszor, valószínűleg egyetemtől függ, hogy hol melyik félévtől kezdve van CAD. BME-n pl második félév, de lehet, hogy máshol már az elsőben is.

2014. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors a választ. Nem kell csúcsgép, de szerintem azért 150-et rá kell szánni. Szerinted?

Óbudaira vettek fel egyébként.

2014. júl. 28. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, 150-ből már simán tudsz olyat venni, amivel boldogan megcsinálsz bármit az egyetemen. Én is most tervezem egyébként a nyáron (nekem az utolsó félévem jön, csak eddig asztalival dolgoztam), szintén max 150-ig.
2014. júl. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok a felvételihez egyébként, sok sikert. Szép szakma ez:)
2014. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Óbudain 3. félévtől van CAD egy félév utána csak az egyik szakirány foglalkozik ilyen programokkal. És arra a szintre amire használni fogod bőven elég egy 150k-s laptop de azért ne Intel HD vagy Geforce 710-es vga legyen benne, ennyiért lehet kapni (kicsit) jobb vga-val szerelteket is is.
2014. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ahogy irta a kerves utolso, mindenkepp olyat vegyel,amiben dedikalt videokartya van!
2014. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!