Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek idén egyetemre...

Felvettek idén egyetemre államilag finanszírozottra. örültem neki az elején de kezdek elbizonytalanodni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy ahova felvettek azt nem csinálnám túl nagy lelkesedéssel. Az nem én vagyok. Valahogy bejelöltem egy csomó szakot amire mennék és az volt a célom hogy tutira bekerüljek egyetemre. Na most derült ki hogy mindegyikre felvettek és első helyen pont olyan volt beírva nekem amihez nem füllik a fogam. Minden képen akarok diplomát mert anélkül max utcaseprő lehetnék vagy kemény kétkezi fizikai munkás. De ahova felvettek nem annyira én vagyok szerintem abban nem fogom megtalálni önmagamat. Most mit tegyek?


Amúgy is eléggé hullámzóan érzek ezzel kapcsolatosan mert amikor megtudtam hogy bejutottam ingyenes képzésre akkor örömárban úsztam és nagyon jó kedvem volt. Most meg kezdem azt gondolni hogy nem lesz jó a szakom és hogy 3,5 évig jó esetben olyat kell tanulnom amit nem élveznék maximálisan



2014. júl. 29. 13:41
1 2 3
 1/22 Machen ***** válasza:

Ha nem szívből csinálod inkább hagyjad, várj egy évet.

Mert különben csak elfogyasztod az államilag támogatott féléveid, s ha közben kiderül, hogy mivel lenne kedved hivatésszerűen foglalkozni, már elfogynak, vagy kevés marad belőlük.

Több ilyen volt csoporttársam is volt, hogy belekezdett az orvosiba,(amit a szülei erőltettek), 2-3 év után átmentek másra, mert nem érdekelte őket, megundorodtak az egésztől.


De a te döntésed

2014. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Bunkó leszek, de akkor viseld a döntésed következményeit. Annyira elegem van már az összes ilyen emberből, aki csak egyetemre akar menni, de azt nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon.


Képzeld, ez nem így működik! Akkor menj el valami büfészakra tanulni, ahol nem kell semmit csinálni, és lehet, hogy egyetem után az érettségiddel fogsz elhelyezkedni, de te büszkén mondhatod, hogy értelmiségi vagy, mert van diplomád. Csak éppen a lófszt nem fogja érdekelni.


Ha már ezt ilyen okosan csináltad, akkor ne iratkozz be, dolgozz egy évet / végezz el valami OKJ-t, és következő évben iratkozz be valahova, amit esetleg el is akarsz végezni.


Közben meg szégyelld magad, hogy 18 éves vagy, de úgy viselkedsz, mint egy 5 éves gyerek, aki nem tudja, hogy csokis vagy vaníliás jégkrémet kérjen.


Ne haragudj, hogy így kifakadtam, de te már a sokadik ember vagy, aki elfogadja a társadalmi agymosást, hogy diploma nélkül nem lehetsz ember. Akkor, ha diplomás, értelmiségi ember akarsz lenni, akkor mutass egy kis felelősséget és céltudatosságot.

2014. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

első válaszoló: Értem én hogy állami helyek meg minden. De nálam még csak nem is ez a gond. Szüleim dúsgazdagok szóval kifizetnék nekem a másik szakomat. De a problémám hogy nem tudom melyik szak áll hozzám a legközelebb. Miben találhatom meg az utamat és önmagamat. Miben valósíthatnám meg önmagam. Remélem érted miről beszélek. A barátodról ha megengedsz pár gondolatot akkor leírnám hogy lehet szülei azt akarták hogy orvosira menjen és nem az Ő döntése volt de még mindig jobb ez így mintha nem tuná mit akarna. A másik meg hogy orvosból hiány van a munkaerőpiacon és az orvosnak akkora társadalmi rangja, státusza van hogy félelmetes. Szóval én inkább orvosit befejeztem volna ha már megkezdtem. Sztem a barátod azért hagyta ott az orvosit mert meghaladt az a szak az értelmi képességeit.


második kérdező: Lehetsz bunkó velem nem érdekel. Fogadjunk neked nincs egy darab diplomád sem. Szerintem azért írtál olyanokat mert irigyled hogy lazzán és simán felvettem egyetemre. De hidd el ha okos lennél meg szorgalmas téged is felvettek volna és akkor nem csak középiskolai ne adj isten az alatti végzettséged lenne!

Visszatérve a kérdésemre. Na szóval nekem már van egy OKJ-m jelenleg 21 éves vagyok mellesleg. És megtudtam hogy az OKJ-n kemény fizikai munkát kell csinálni. Én meg azt nem szeretem. Elvégeztem egy két éves képzést és nagyon nem jött be. Manapság már irodai munkára csak diplomást vesznek fel szinte. Akinek nincs ilyenlye mehet a gyárba dolgozni vagy kemény fizikai munkát csinálni. Nekem nem is a pénz számít hanem az hogy meg tudjak élni és alig kelljen dolgoznom!

2014. júl. 29. 14:32
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Hát aki ilyen s**g hülye már bocsánat az minek akar továbbtanulni? Nem az lenne a logikus, hogy azt jelölöd be első helyre ahová menni szeretnél? Nem is értelek...


"FIgyu már jogász akarok lenni, de az beteszem legutolsó helyre, mert csak elé meg választok valamit." ?!?!?


Ja és büszke lehetsz magadra, hogy elvettél egy embertől egy államis helyet úgy , hogy te le se szarod azt a szakot, ő meg lehet a fél kezét odaadná érte.

2014. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Második: gondolkodhatnál, mielőtt így lehurrogsz bárkit is. Szerinted egy 18 éves már rögtön tudja, mit akar kezdeni magával az életben? Ez nem ilyen egyszerű. A középiskola nem arról szól, hogy bemutatnak neked mindenfélét, hogy kedvet kaphass bármihez is. A legtöbb iskolában szakkörök sincsenek, ez nem Amerika, ahol vannak fotó-vita-színjátszókörök. Attól még, hogy kikerülsz a középiskolából, nem lesz több ötleted. Miért lenne?

Az embert impulzusok kell érjék ahhoz, hogy valami iránt elköteleződést kezdjen érezni. nem kell jönni itt a büfészakozással. Valószínűleg a kérdező nem vonzódik egyik okj képzéshez sem. Ha valaki nem szakácslelkű vagy nem akar asztalos lenni, és nincs kézügyessége sem, nyilván nem az okj-k között fog kutakodni. Ugyanakkor a felsőoktatásban is nehéz döntést hozni.

A 3 és fél éves képzésből olyasmi szakot választhattál - elgondolásom szerint -, ami pont, hogy igényel majd kétkeziséget, mert talán az az utolsó fél év gyakorlat lesz.


Én egyébként meg tudlak érteni. Soha nem volt téma családon belül a továbbtanulás, soha nem beszéltünk erről. A középsuliban egyértelmű volt a tanárok számára, hogy mindenki megy tovább a technikumra, és nem akarunk diplomát. Így a felvilágosítás és a többi lehetőségről való beszélgetés is elmaradt. Én aztán nézegettem az okj-kat érettségi előtt, fogalmam se volt, miben lehetnék én jó. Szakácskodással nem kínoznám magam, még a cukrásznak is kézügyesség kell, nekem az meg nincs, ráadásul lány vagyok, így az okj képzések fele automatikusan megszűnt létezni számomra.

Összességében utáltam az egyetem gondolatát, de azt nem akartam, hogy ne csináljak semmit. Azt se tudtam, milyen szakok léteznek, így bejelöltem a KOMMUNIKÁCIÓT, mert arról legalább volt valami fogalmam. Fel is vettek, otthagytam két hét után, és jött a bolyongás, mindenki b4sztatott, hogy élősködök és nem csinálok semmit, holott csak nem volt lehetőség dolgozni se.

Utána jelöltem még egy szakot, de elbizonytalanodtam, és be se iratkoztam, most meg nyelvszakos vagyok egy éve.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne szégyellj döntéseket hozni. Ha tudod, hogy nem csinálnád szívvel-lélekkel, hagyd a fenébe. Nekem óriási megkönnyebbülés volt kiiratkozni anno a kommunikációról. Klassz volt a színvonal, érdekesek voltak az órák, és biztos vagyok benne, hogy hatalmas műveltséget adott volna, de nem tett boldoggá.

Ha úgy döntesz, mégsem iratkozol be, beszélj a szüleiddel a B tervedről, különben egy éven át az lesz a téma, hogy a szüleid nyakán akarsz maradni (én legalábbis ezt kaptam intenzíven a nyakamba, elég sokat sírtam is egy-két kedves rokon miatt). Szóval szánd ezt az egy évet arra, hogy alaposan átnézed a szakokat és az okj képzéseket is, valamint ha tudsz pénzt keríteni, csináld újra valamelyik tárgyadból az érettségit - akár emelt szinten is -, nehogy az legyen, hogy nem vesznek már fel jövőre. Persze munkát keresni sem árt, én 7-8 hónapig rohadtam itthon, mire felvettek végre valahova (ennyit ér az érettségi), persze ez attól is függ, hol laksz és fiú vagy-e vagy lány.


Vagy esetleg még nézegesd, milyen tárgyaid lennének, képzeld el az egyetem környékét, milyen lenne ott ücsörögni az új pajtásokkal. Mi lennél a diplomáddal, mennyit keresnél, biztos nem tenne-e boldoggá, hogy azt csinálhatod.


Elárulod, mire vettek fel?

L22

2014. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ötödik vagyok... Hát, kérdező, érdekes a stílusod.... Gyerekesen reagáltál le egy gyerekes válaszolót, lehettél volna okosabb is.... Rögvest kiábrándultam.
2014. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleim dúsgazdagok lennének, megpróbálnék protekcióval bejutni oda, ahol ők kaszálják azt a sok pénzt...:) Ott aztán én lenni a janika, és a munkát rásóznám az alattvalóimra.....
2014. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Szerinted egy 18 éves már rögtön tudja, mit akar kezdeni magával az életben? "


Hát képzeld, én már tudtam. És velem együtt sok más osztálytársam is. -.-' Ennek ellenére nem védem a második válaszolót, tényleg elég bunkó módon reagált...


Kérdező: halassz egy évet és gondold ki, hogy mit akarsz csinálni, mert ilyen hozzáállással nem sokra mész az életben. Meg tanulj meg helyesen írni. Pl. "minden képen akarok diplomát"??? A vesszőid meg nem tudom, miért hiányoznak, de ha nem azért, mert mobilról írsz, akkor jó lenne, ha foglalkoznál egy kicsit azzal, hogy tagold a mondatokat, mert ha diplomát szeretnél, kell írnod egy szakdolgozatot és vesszők nélkül, bármilyen kiváló is a szakdolgozatod témája és levezetése, bizony egyes lesz.

2014. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"hanem az hogy meg tudjak élni és alig kelljen dolgoznom"


Ilyen meg nincs. Ha meg akarsz élni, keményen kell dolgoznod. Nincs olyan munka, ahol "alig kell dolgoznod", mert ha "alig dolgozol", akkor annyi pénzt is kapsz.

2014. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló vagyok. Másodéves egyetemista. Már fakultáció választáskor eldöntöttem, hol tanulok tovább. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen csodabogár?
2014. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!