Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önköltséges hallgatók tényleg...

Önköltséges hallgatók tényleg semmilyen ösztöndíjban nem részesülhetnek?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy tanulmányi ösztöndíjat mindenki kaphat, akinek megfelelő az átlaga és a kreditje, függetlenül attól, hogy államilag támogatott avagy önköltséges. Viszont most látom az eduline-on, hogy csak államilag támogatottak részesülhetnek benne, viszont a Debreceni Egyetem honlapján(ahova felvételiztem) ezt írják: "Az egyetem hallgatóira egységes ösztöndíjrendszer vonatkozik, amelynek lényege, hogy nem a tanulmányi átlag, hanem matematikai képlet határozza meg az ösztöndíjak pontos összegét. Előre meghatározható, a hallgatói létszámtól függő a tanulmányi ösztöndíj összege. A rendszer lényege, hogy csak az egymással ténylegesen összehasonlítható teljesítményű hallgatókat sorolják egy kategóriába, és az így létrejött csoportok nem használják fel egymás állami támogatását."


Akkor ez most hogy is van?



2014. júl. 29. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy van, hogy alapvetően nem jár ösztöndíj az önköltésgeseknek, de ez nem zárja ki, hogy az egyetem mégis támogatja őket valamilyen formában (erre sok példa van).
2014. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom részesülhetnek. Legalábbis nálunk, a Pázmányon tuti adnak nekik is, az más kérdés, hogy nagyon jó átlag kell hozzá.
2014. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

fizetős hallgatónak nem jár semmi az egyetemtől, egyetlen olyan ösztöndíj van ami járhat fizetős hallgatónk a Bursa Hungrica ösztöndíj. Egyetem utalja, de valójában a diák lakóhelye szerinti önkormányzat adja, ha adja.(van olyan önkormányzat ami nem ad, van ami igen..nem kötelező ilyen ösztöndíjat adni az önkormányzatoknak)

Amit a TVSZ-ben olvasol az állami támogatott hallgatókra vonatkozik csak.

2014. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is kell adjanak, mert igazságtalan, hogy annyi embert kizárnak az ösztöndíj lehetőségéből, akármilyen keményen is dolgozik.


A honlapon nem írnak semmi olyasmit, hogy csak államisok juthatnak hozzá a tanulmányihoz, egy ilyen rész is van: egy adott szak/évfolyam/csoport hallgatóinak átlagait csökkenő sorrendbe rendezik


Annyira elbizonytalanodtam. :(

2014. júl. 29. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
#2: a Pázmány melyik karán? Amikro még a BTK-ra jártam ,egy fillért nem kaptak.
2014. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy önköltségeseknek nem jár semmilyen ösztöndíj.
2014. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod hogy ki és milyen ösztöndíjakra pályázhat vagy jogosult:

[link]

Annyit hogy igazságtalan vagy sem ha fizetős szakra mész nemcsak a tandíj kerül pénzbe, hanem az kiadás amit ösztöndíj formában nem kaphatsz meg, és ezért szülőnek vagy magadnak kell diákmunkával megkeresni.

2014. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapjáraton az önköltségeseknek semmilyen fajta juttatás nem jár, de egyetemenként pl. az adott kar segíthet a diákjainak. Nálunk a GTK-n (SZTE) tavaly a 10 legjobb pontú önköltséges kapott teljes ösztöndíjat, ahol én meg én vagyok (ÁJK), nem jár semmi.

Úgy vannak vele, ha ki tudod fizetni a tandíjat, akkor minden másra is van pénzed...

2014. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon igazságtalan szerintem. Oké, hogy egy csomó féle ösztöndíjat nem kaphat önköltséges, de hogy a jó tanulmányi eredményeket sem értékelik...ezzel teljesen elvágják a hallgatók alatt a lécet. Nem mindenkinek van pénze kifizetni, főleg, hogy rengeteg szakon olyan égbekiáltó pontok vannak. Én is csak pár ponttal maradtam le...


Már OKJ sincs, csak két éves, ami többletpontot ér, ma hívtam fel őket. Borzasztó ez az egész.

2014. júl. 30. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!